Bitcoin Aramaları 4 Ülkede Rekor Kırdı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Aramaları 4 Ülkede Rekor Kırdı

Google Trends’e göre Bitcoin’e olan ilgi artıyor. Hatta terim için yapılan aramalar, dört ülkede tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC’nin fiyatı yeni zirvelere çıkarken, varlığın popülaritesi küresel olarak arttı. Google’ın Bitcoin aramaları Şili, Nijerya, Arjantin ve Kolombiya dahil olmak üzere birçok ülkede ATH kayıtlarına ulaştı. İlginç bir şekilde, bu ülkelerin çoğunun ticaret hacimleri de son zamanlarda arttı.

Google’da BTC Aramaları Çeşitli Ülkelerde Yeni ATH’lere Ulaştı

Dünya çapında lider kripto para birimi için Google aramaları, BTC’nin 42.000 dolarlık fiyat rekorunun ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamamasına rağmen, en az dört ülkede bulunan vatandaşlar BTC aramalarını rekor seviyelere çıkardılar.

Google trend verileri, Bitcoin’in popülaritesinin Google’da Şili, Arjantin, Kolombiya ve Nijerya’dan yeni yükselişler yaşadığını gösteriyor. Bu ülkelerin vatandaşları, ilgilerinin dünyanın en popüler arama motoruna sadece “Bitcoin” yazmakla bitmediğini de kanıtladılar. Eşler arası ticaret verileri, kripto para birimine daha fazla fon tahsis etmeye başladıklarını gösteriyor.

Arjantin’de Bitcoin Google Aramaları. 
Kaynak: Google Trendler
Kolombiya’da Google Aramaları. 
Kaynak: Google Trendler

Nijerya dünyanın en büyük ikinci Bitcoin P2P pazarı haline geldi

Yerel halk, dijital varlığı anonim yaratıcı Satoshi Nakamoto tarafından amaçlanan amacı için kullanıyor – elektronik bir eşler arası nakit sistemi olarak hizmet etmek için.

PayPal ve diğer ödeme seçeneklerinin ülkedeki gelişimleri hala çok eksik ve bu da vatandaşları hızlı ve ucuz işlemler için kripto para birimine yönelmeye itiyor.

BTC’nin Güney Amerika’daki Varlığı

Afrika ülkesindeki yüksek ticaret hacminin yanı sıra, BTC, yukarıda da belirtildiği gibi, birçok Güney Amerika ülkesinde popülerlik artışı yaşadı.

Kolombiya’daki LocalBitcoins işlem hacimleri, Ocak ayının ilk haftasında ikinci en yüksek seviyeye yükseldi ve sadece 2020 halvinginden önceki haftayı geride bıraktı.

BTC’nin artan fiyatının yanı sıra, faiz aynı zamanda COVID-19 salgınının yol açtığı ekonomik belirsizliklere, kırsal toplulukların cinayetlere karşı protestolarına ve Kolombiya’da gittikçe artan kadın cinayeti oranlarına da bağlanabilir.

LocalBitcoins Kolombiya’da Bitcoin P2P İşlem Hacmi. 
Kaynak: CoinDance

Bitcoin P2P ticaret hacmi, Ocak ayı başlarında Şili’de yaklaşık 800 milyon peso’luk yeni bir ATH’ye ulaştı. Ulus ayrıca, vatandaşlarına zarar veren COVID-19 salgınının mali sonuçlarından da acı çekti. Merkez bankası geçen yıl 35 yılın en kötü GSYİH’sini öngören bir rapor yayınladı .
Bununla birlikte, Dışişleri Bakanı Andres Allamand geçtiğimiz günlerde ülkenin 2021’de kısmi bir toparlanma sağlamak için “makroekonomik ve mali sağlamlığa” sahip olduğuna dair güvence verdi.

Şili’de LocalBitcoins’de Bitcoin P2P İşlem Hacmi. 
Kaynak: CoinDance

Arjantin’deki ticaret hacimleri 2020’nin ortalarından itibaren en yüksek seviyelere ulaşamamış olsa da, ülke ayrıca BTC tahsislerinde istikrarlı bir artış yaşadı.

Arjantin’in GSYİH’sı da virüsün olumsuz etkilerini, yalnızca üçüncü çeyrekte %10,2 ve yıllık bazda daha da fazla küçüldüğünü hissetti .

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu