Bitcoin ATH’ye Ne Zaman Ulaşacak?

Kripto para piyasasındaki düşüş, ana tokenler bir miktar toparlanma kaydettiği için bir süreliğine durdu. Piyasa çöküşü, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘i (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %50 oranında düşmesine neden oldu. Ancak BTC, son 24 saatte %9 yükselmeyi başardı.

BTC hakimiyeti elinde tutuyor

Bitcoin, ortalama 30.646 $ fiyatla işlem görüyor. Son 30 günde %25 değer kaybetti. BTC’nin toplam piyasa değeri 582 Milyar $’da bulunuyor. Bu arada, Bitcoin son 24 saatte 140 milyon doların üzerinde tasfiye gördü.

Ancak bir kripto analisti olan Lark Davis, BTC’nin 4 yıllık döngüsü kendini tekrar etmeye devam ederse, piyasanın 2024’te yeni ATH’ye ulaşabileceğini belirtti.

Glassnode’a göre, boğalar hala bir fiyat destek seviyesi oluşturmak için ciddi baskı altında olduğu için Bitcoin fiyatları daha düşük işlem görüyor. Bu, ağ karlılığı düşüşü devam ederken oldu. Ancak bu düşüş, diğer BTC ayı piyasalarına kıyasla daha az stresli oldu.

Bu BTC çöküşü hala en kötüsü değil

Temmuz 2021 piyasa çöküşü, BTC fiyatının rekor seviyelerden %54,2 düşmesine yol açtı. Nispeten 2015, 2018 ve Mart 2020 ayı piyasaları BTC fiyatını ATH’den %77,2 ve %85,5 düşmesine neden oldu. Bu arada, kârlılık düşüşü, Bitcoin’in son 3 yılda gördüğü kadar fazla değil. Temmuz ve Aralık 2021’de karlılıkta %-18,1’den %-19,1’e düşüş görüldü.

Bitcoin‘in göreceli gerçekleşmemiş kaybı 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, görece gerçekleşmemiş kar, 19 ayın en düşük seviyesini kırmayı başardı. Glassnode, BTC’nin dün 25.400 dolarlık fiyat seviyesine yönelik baskısını bildirdi. Gerçekleşen 23.960$ fiyat en son Mart 2020’de ziyaret edilmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ve Shiba Inu Artık Kuzey Amerika'daki Binlerce Otomatta Yer Alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu