Mayıs Ayında Trend Olabilecek IoT Tokenları

Nesnelerin interneti, birbiriyle bağlantılı akıllı cihazların zengin veriler sağladığı bir ağ türüdür. Elektronik her şeyi kapsayan bu teknoloji sayesinde geleneksel bilgi işlem cihazları ve manuel işlemler olmadan veri göndermek ve etkileşime geçmek basitleşmiştir. Basit bir ampulden tutun da dijital asistanlara ve yapay zeka robotlarına kadar tüm elektronik aletler IoT teknolojisi yardımıyla algoritmik olarak yönetilebilir. Dağıtım, tedarik zinciri, sağlık hizmetleri, fabrikalar, ulaşım ve çiftlikler gibi her şeyi dönüştüren ve verimlerini artıran bir teknolojidir. Bu içerikte Mayıs ayında trend olabilecek IoT tokenlar listesini konuşacağız.

Prizm (PZM)

Mayıs Ayında Trend Olabilecek IoT Tokenları 2
Prizm (PZM)

Prizm, PoS konsensüsünü kullanan hızlı, kolay ve güvenli şekilde blok zinciri transferleri yapmayı sağlayan bir projedir. Blok zincirinde bir bloğun oluşturulması 59 saniye sürer. Bu projeyi öne çıkaran şey eşsiz paramining teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde cüzdandaki token sayısı üç faktörlü kaynakla artar. Açık kaynak kodlu bir proje olduğu için geliştiriciler uygulamalarına Prizm’i entegre edebilirler. Prizm tarafından kullanılan sistem, cüzdan bakiyesindeki her coini küçük bir madencilik çiftliği olarak kabul etmektedir. Yani cüzdanda en az 1 PZM olursa sürekli yeni PZM üretimi yaparsınız. $0,00332 fiyatındaki PZM token, 7 gün önceki fiyatıyla aynı seviyede.

Obyte (GBYTE)

Mayıs Ayında Trend Olabilecek IoT Tokenları 3
Obyte (GBYTE)

Obyte, DAG’e dayalı aracısız ve dağıtılmış bir defter teknolojisidir. Blok zincirlerinden ve merkezi defterlerden farklı olarak Obyte defterine erişim herkes için eşit ve açıktır. DAG’de bir sorgulayıcı veya doğrulayıcı olmadığı için kullanıcılar işlemlerini doğrudan ekleyebilirler. Bonded Stablecoins web sitesini kullanarak USD’ye, BTC’ye veya başka herhangi bir endekse sabitlenmiş stablecoinler oluşturulabilir. GBYTE token son haftada %24,6 değer kaybetmiştir, şu anda $12,09 fiyatından işlem görmektedir.

VIDT Datalink (VIDT)

Mayıs Ayında Trend Olabilecek IoT Tokenları 4
VIDT Datalink (VIDT)

VIDT Datalink, veri bütünlüğü yoluyla orijinalliği güvence altına almayı amaçlayan bir projedir. NFT ticareti için bir pazar yeri sağlayan VIDT, hem NFT oluşturmak hem de belgelere zaman damgası eklemek için kullanılabilir. Daha sonra VIDT API’sine bağlanan herhangi bir bulut hizmetine erişebilen kullanıcılar, Avrupa gizlilik standartlarına (GDPR) uyumlu olmak için blok zincirinde minimum bilgi depolayarak işlemler yapabilir. $0,161 fiyatından işlem gören VIDT token son 7 günde %54 değer kaybetmiştir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ERC-1155 Nedir?: Ethereum’un Devrim Yaratan Çoklu Token Standardı

Sentivate (SNTVT)

Mayıs Ayında Trend Olabilecek IoT Tokenları 5
Sentivate (SNTVT)

Sentivate projesi kendisini web’in geleceği olarak tanımlar. Modern web için uygulanabilir değişimler sunan Sentivate, hibrit web uygulamaları oluşturabilir. Daha güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir bir merkeziyetsiz web sunmaya çalışan proje, webin sadece merkeziyetsiz olmasının tüm sorunları çözmeyeceğine inanmaktadır. İnternetin potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya çalışan ekip, merkezi ağların sansür, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik kısıtlamalarını aşmıştır. Sentivate’in şu anda 1.0.8 erken erişim versiyonunda olan evrensel web tarayıcısı vardır. SNTVT token son bir haftada %46,9 değer kaybetmiştir ve şu anda $0,002 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu