Bitcoin Balinaları 92.670 BTC Taşıdı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Balinaları 92.670 BTC Taşıdı

  • Balinalar tarafından iki büyük işlem gerçekleştirildi, her biri bankaların asla sunamayacağı bir ücret karşılığında 408 milyon dolarlık Bitcoin taşındı.

Gittikçe daha fazla insanın bankalara kıyasla Bitcoin‘de büyük miktarlarda nakit göndermeyi tercih etmesinin nedenlerinden biri, Blockchain‘in hiçbir bankanın sunamayacağı küçük ücretler için herhangi bir mesafede muazzam miktarda para aktarabilmesidir.

Kısa bir süre önce, iki Bitcoin işleminde 820.000.000 dolardan biraz daha azı gönderildi – her biri yaklaşık 46.300 BTC’lik iki aktarım.

Bu işlemlerin her biri altı onaya ihtiyaç duydu ve yaklaşık 2$ ücret tuttu.

Bu, Bitcoin için en yaygın kullanım alanlarından biridir. Bitcoin altın ve petrolden daha iyi performans gösterdiğinden, bazıları mevcut finansal krizde güvenli bir liman varlığı olarak BTC’ye bahis yaparken veya diğerleri, hızlı bir şekilde büyük miktarlarda para göndermek için kullanıyor.

Ancak, milyarder Mark Cuban gibi birçok Bitcoin eleştirmeni, gerçek dünyada kullanmak istiyorsanız, BTC‘yi fiat para birimine dönüştürmeniz gerektiğini söylüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu