Bitcoin Boğa Piyasası Sona mı Eriyor? - BTC MAGAZİN

Bitcoin Boğa Piyasası Sona mı Eriyor?

2021, yeni ATH’leri kaydetmesine olanak tanıyan grafikler üzerindeki fiyat hareketiyle Bitcoin için oldukça umut verici bir yıl olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, geçtiğimiz 7 gün içinde yükseliş ivmesi azaldı ve Bitcoin 41.000 $ ‘dan yazım anında 31.887 $’a kadar geri döndü.

Bununla birlikte, geri çekilme, boğa koşusunun sona erdiğini mi yoksa daha geniş ölçekli bir düzeltmenin başlangıcını mı işaret ediyor? Ocak 2018’de olana benzer mi? Veya, çoğu tüccarın sahip olacağı gibi, Bitcoin’in fiyatı nihayet önceki ATH’sinin üzerinde stabilize oluyor ve Aralık 2020’den bu yana elde ettiği kazançların çoğunu koruyor mu?

Kaynak: Santiment

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in sosyal hacim metriği, dünyanın en büyük kripto para biriminin yüzde 10’a yakın bir fiyat düzeltmesine katlanmasıyla olanları ayrıntılı olarak açıklamaya yardımcı olabilir.

Santiment’in verileri, Bitcoin 31.000 dolara düştüğünde, tüccarların piyasa duyarlılığını ve fiyatın kısa vadede nereye gideceğini belirlemesine yardımcı olan bir metrik olan sosyal hacminin arttığını ve 6 günün en yüksek seviyesini kaydettiğini gösterdi. Son birkaç ayda hem perakende hem de kurumlardan Bitcoin için artan talep göz önüne alındığında, birçok kişinin fiyattaki düşüşü ilginç bir satın alma fırsatı olarak görmesi pek de şaşırtıcı değil.

Bitcoin Sosyal Hacmi

Öte yandan, Bitcoin’in olumlu hissiyatına yönelik bazı uyarılar oldu. Veri sağlayıcısına göre fark edilen şey, Bitcoin ile ilgili olumsuz yorumlarda ani bir artış olmasıydı. Pazarın büyük bir payının Bitcoin’e olan inancı sarsılmamış gibi görünürken, Santiment’in verileri aynı zamanda daha büyük bir fiyat düzeltmesinin lider kripto para için göz ardı edilemeyeceği gerçeğine de işaret etti. Kasım 2020 değerlemesinde bir düşüş olması muhtemel olmasa da, Bitcoin’in fiyatını 30.000 $ ‘ın altına çeken başka bir düşüş söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin’in servetiyle ilgili önemli bir sonuca varmadan önce dikkate alınması gereken güçlü yükseliş işaretleri var.

Yatırımcılar, Bitcoin söz konusu olduğunda geleneksel olarak fiyatını korumak ve yatırımcıları için önemli getiri sağlamak konusunda önemli bir rol oynamıştır. Glassnode’un Bitcoin için Likit Tedarik Değişikliği çizelgelerine göre, kriptonun fiyatı oldukça güvenli olmaya devam ediyor ve aynı şekilde grafiklerde büyük ölçekli bir düşüşün pek olası görünmediğini de ortaya koyuyor.

Kaynak: Glassnode

Sağlanan verilere göre , Bitcoin birkaç yıl içinde en büyük likidite tükenmesini yaşıyor ve Bitcoin’in büyük bir kısmı borsalardan uzun süre saklanacak borsa dışı cüzdanlara taşınıyor. Bu, Bitcoin’in 2021 fiyat hareketinin çok önemli bir yönü ve Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki haftalarda ayılara çok şey kaptırmadan zeminini koruyacağı argümanını destekleyebilir.

Yalnızca geçen ay içinde, 270.000 Bitcoin, yatırımcı kuruluşlara taşındı. Dolaşımdaki büyük hesapların desteğiyle, Bitcoin ara sıra düşüşler ve düzeltmeler görebilir, ancak yükseliş piyasası ivmesi muhtemelen kalacak ve lider kripto paranın fiyatını dengelemeye yardımcı olacaktır.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu