Efsanevi Yatırımcı Bill Miller, Bitcoin Balinası Olmak İçin Nedenler Sundu

MicroStrategy’nin daha fazla BTC almak için kullanılan dönüştürülebilir tahvilini satın alan Miller, “Bitcoin’in likiditesinin yukarı yönlü potansiyeli ile eşleştirilebilecek diğer varlıklardan farklı olduğunu söyledi.

“ Çok az dezavantajı ve Bitcoin’de neredeyse ücretsiz bir alım seçeneği var.”

Bill Miller


Bill Miller, Bitcoin konusunda daha tutkulu hale geliyor

Deneyimli yatırımcı Bill Miller, bu haftaki son yatırımcı notunda , MicroStrategy’nin % 0.75 dönüştürülebilir tahvili olan “son ve benzersiz satın alımlarının” arkasındaki düşünce sürecinden bahsetti.

MicroStrategy, Bitcoin için büyük bahis oynuyor ve şu anda Bitcoin’in dolaşımdaki arzının % 0.38’ini temsil eden yaklaşık 70.784 BTC’ye sahip . Şirket geçen ay, daha da fazla BTC almak için kullanılan dönüştürülebilir tahvili başlattı.

Miller’in değerlendirmesine göre, tahvilin “çok az dezavantajı ve Bitcoin’de neredeyse ücretsiz bir arama seçeneği” var.

Miller, “minimum analist kapsama alanına ve şirketin dörtte birinden fazlasına sahip olan bir CEO’ya” sahip olmanın yanı sıra, tahvili satın almanın sebebinin şirketin Bitcoin bahsi olduğunu yazdı. Miller, dünyanın en büyük kripto para birimi hakkındaki görüşünü şu şekilde ifade etti,

“Bitcoin’in likiditesini yukarı yönlü potansiyeliyle birleştiren başka bir varlık yok.”

MicroStrategy’nin CEO’su olan Bitcoin yanlısı Michael Saylor da Miller’in kararında büyük rol oynadı. Miller, Saylor’a övgülerde bulundu.

“Saylor, halka açık tüm şirketlerin en uzun süreli CEO’ları arasında ve şirketinin hisse senedi fiyatında % 99,86’lık bir düşüşe başkanlık ettikten sonra başarılı olan, bulabileceğiniz tek CEO.”

Yatırım fonu efsanesi ayrıca Saylor’un “yeni ortaya çıkan, ölçeklenebilir bir trendi erken yakalayıp bunun etrafında kalıcı bir iş kurma konusundaki benzersiz yeteneğine” işaret etti.

MicroStrategy, bilançosundaki tüm nakit parasını Bitcoin ile değiştiren halka açık ilk şirket oldu.

Miller’e göre 592 milyar dolarlık piyasa değerine sahip dijital para birimi, “muazzam bir adreslenebilir pazarda hala gelişmekte olan ve eksik sahip olunan bir teknoloji.”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Çöküşünü Öngören Uzman, Yükselişin Ne Zaman Başlayacağına Dair Tahminde Bulundu

Bitcoin ile alıcılar, dünya tarihinde daha fazla bilgi ve şeffaflığa sahip başka bir para birimi olmadığı için ne elde ettiklerini biliyorlar. BTC, son on yılın sekizinde en iyi performans gösteren varlık oldu ve Nasdaq’ı bile geçti.

Miller, “Bitcoin’e sahip olmamak büyük bir hata oldu ve bunun böyle olmaya devam edeceğini umuyoruz” dedi.

Analizler, Bitcoin talebinin arzdan tutarlı bir şekilde daha hızlı arttığına ve önemli dalgalanmalara rağmen giderek daha yüksek düşükler gösteren uzun vadeli bir mum çubuğu grafiğine işaret ediyor.

“Tercih edilen değişim araçları uzun döngülerde hareket etme eğilimindedir ve büyük ölçüde fark edilmeden gitmeye devam eden büyük bir küresel geçişin ortasında olabiliriz.”

Bill Miller

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu