Bitcoin Borsası Binance, CFTC ile Uzlaşmaya mı Varacak?

Küresel kripto para borsası Binance’in Amerikan yan kuruluşu Binance.US, “ABD’deki düşmanca ve belirsiz düzenleyici ortamı” gerekçe göstererek Voyager Digital ile varlık satın alma anlaşmasını feshetme kararını açıkladı.

Duyuru, Binance’in anlaşmadan çekilmesinin, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile yakın zamanda yapılacak bir anlaşmanın parçası olabileceği spekülasyonlarını alevlendirdi.

CFTC, Mart ayı sonlarında ticaret ve türev kurallarının ihlal edildiği iddiasıyla Binance’e dava açtı.  Binance’in Voyager anlaşmasından çekilme kararının CFTC ile bir anlaşmanın parçası olabileceğini öne süren bir tweet’e yanıt olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), belirsiz bir omuz silkme emojisi sundu. Bu kararın Binance’in CFTC ile olan yasal sorunları üzerindeki etkileri henüz görülmedi.  Davadan önce, Voyager anlaşması ABD’de önemli düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kaldı Aralık ayında ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), Binance’in Voyager’ı satın almasının ulusal güvenlik endişelerinin bulunmadığından emin olmak için inceleme gerektirebileceğini belirtmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Borsası CoinEx Soygununda Kuzey Kore İzleri: SlowMist, Lazarus Grubunu İşaret Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu