Verilere Göre, Bitcoin Balinaları Birikim Yaparken Küçük Yatırımcılar Panik Satışı Yapıyor

Son haftalarda Bitcoin piyasası keskin bir ayrım yaşadı, çünkü en az 10.000 BTC’ye sahip olan Bitcoin’in en büyük balinaları kripto para birimini aktif olarak biriktirdiler. Küçük balıklar ise uzaklaştılar.

Öte yandan, daha az miktarda Bitcoin’e sahip küçük yatırımcılar ve sahipleri varlıklarını satmaya devam ettiler. Bu gözlem, blockchain analisti Hoss tarafından Twitter’da paylaşıldı ve farklı yatırımcı türleri arasındaki çarpıcı davranış farklılıklarına dikkat çekti. Hoss, bu durumu belirleyen blockchain analitik firması Glassnode’u kaynak gösterdi. Glassnode, ellerindeki Bitcoin sayısına göre sınıflandırılan balina hesaplarının birikim modellerini belirlemekten sorumludur. Bu işlem, blok zinciri ağında yapılan işlemleri kaydeden on-chain verilerin analiziyle gerçekleştirilir. Bu, Glassnode’un bu sözde balinaların faaliyetlerini tespit etmesine ve takip etmesine olanak tanır, böylece ticaret davranışları hakkında önemli bilgiler sağlar.

Hoss, 10.000’den fazla Bitcoin’e sahip derin cüzdanları gösteren bir grafik paylaştı. Aynı zamanda, küçük yatırımcılar gibi daha küçük sahipler gemiyi terk etti. Bu farklılık, büyük yatırımcıların Bitcoin’in gelecekteki fiyat performansı konusunda farklı bir görüşe sahip olabileceğini göstermektedir ve hangi tarafın doğru olacağı henüz belirsizdir.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, yazım anında 28.000 doların altında işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Piyasada Bitcoin'in Hakimiyeti Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu