Kripto Piyasası Yükseliyor, Bitcoin Rallisi Başladı!

Kripto piyasası, yatırımcılar arasındaki olumlu havanın satın alma baskısını artırmasıyla geçen hafta görülen düzeltmeden kurtuldu. Bitcoin fiyatı %10’un üzerinde sıçrayarak kısa süreliğine 30.000$’lık psikolojik seviyeyi yeniden kazanırken, Ethereum fiyatı da 2000$’ı geri kazanacak gibi görünüyor.

Bitcoin şu anda 29.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son 24 saat içinde, BTC fiyatı sırasıyla 27.217 $ ve 29.995 $ gibi düşük ve yüksek seviyeler kaydetti. ETH fiyatı 1959 dolardan işlem görüyor, 24 saatin en düşük seviyesi ve en yüksek seviyesi sırasıyla 1.805 dolar ve 1.962 dolar.

BNB, XRP, Dogecoin, Shiba Inu gibi altcoinler %4’ün üzerinde yukarı yönlü hareket kaydetti. Polygon (MATIC), Cardano ve Solana yaklaşık %7 artarken, küresel kripto pazarı son 24 saatte %6.86 artışla 1,23 trilyon dolara ulaştı.

Toplam kripto piyasası hacmi son 24 saatte %25 arttı. Kripto Piyasası Korku ve Açgözlülük Endeksi, 56’ya yükselerek kripto piyasasında “Açgözlülük” duygusunu gösteriyor.

Ani yukarı yönlü ivme, makro faktörler nedeniyle geldi. ABD Dolar Endeksi ( DXY) yaklaşık %0,5 düşerek 101,25’e geriledi ve bu da piyasa çapında bir toparlanmaya neden oldu. Milyarder Stanley Druckenmiller gibi birkaç uzman, zayıf görünüm nedeniyle ABD dolarını kısa devre yaptı.

Ayrıca, yatırımcıların borç tavanından endişe duymasıyla ABD Hazine Getirileri düştü. Dünyayı finansal kargaşaya sokabilir.

Bankalar Batarken Bitcoin İyileşiyor

Dün yaklaşık %50 düştükten sonra, First Republic Bank hisseleri 26 Nisan Çarşamba günü piyasa öncesi saatlerde %11 düştü. FRC hisse fiyatı piyasa öncesi saatlerde 7,16 dolardan işlem görüyor.

Geçen ay, ABD Merkez Bankası bilançosu, bankacılık krizi sırasında iflas eden bankalara yardım etmek için taze para sağladığı için 400 milyar dolar arttı. Bitcoin fiyatı, Fed baskısında büyük ölçüde yükseldi ve 200-WMA kilit seviyesinin üzerine çıktı. Yatırımcılar, Biden Yönetimi için artan zorlukların ortasında benzer senaryolara bakıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı Şimdi 10.000$ Seviyesine Ulaşmaya Hazır

Bitcoin Aktif Adresleri 30D MA on-chain verileri, BTC’nin 18 ayın en yüksek seviyesini kırdığını ve toparlanma aşamasıyla birlikte piyasa talebinin aktığını gösteriyor. Ayrıca, UTXO Değer Bantları balina birikimini gösterir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu