Bitcoin Borsası Coinbase’in CEO’su BAE’de! İşte Nedeni

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Uluslararası ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, kripto türevleri ticareti için Coinbase International Exchange’i kurduktan sonra bölgedeki stratejik gelişmeler için BAE’deler.

Armstrong ve Murugesan, BAE’nin Coinbase için stratejik bir merkez olma potansiyelini kabul ediyor. BAE’nin ilk özel kripto düzenleyicisi, açık düzenlemeler ve güçlü yatırımcı ve müşteri koruması ile kripto ve Web3 anlatımını genişletmeye devam ediyor.

Coinbase Uluslararası ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, 8 Mayıs’ta CEO Brian Armstrong da dahil olmak üzere yönetim ekibinin bölgedeki daha fazla stratejik gelişme için BAE’de olduğunu açıkladı.

Coinbase, geçen hafta Bermuda’da türev borsasını başlattıktan sonra Coinbase International Exchange için lisanslama ve kullanılabilirlik için Abu Dhabi Global Market (ADGM) düzenleyicileriyle çalışıyor. Borsa, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) sanal varlıklarla bir perakende çerçevesi oluştururken ek lisanslar ve ortaklıklar da arıyor.

Coinbase, ülkede kripto ve Web3’ün hızla benimsenmesi sırasında politika yapıcılar, düzenleyiciler, ortaklar, web3 ve kripto kurucuları ve müşterileriyle ilişki kuracak. BAE ayrıca Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgesinde önemli bir merkez ve nüfusun %11’inden fazlası kripto para birimine sahip.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’deki kripto düzenlemeleri konusundaki netlik eksikliği ve ABD SEC ile ağız dalaşının ortasında, Offshore konusunda uyarıda bulundu. Ancak Armstrong, son üç aylık sonuçların ardından ABD’ye olan bağlılığını sürdüreceğini söyledi. Ayrıca, devam eden bankacılık krizi nedeniyle insanların kripto paraya geçmeye başladığına inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase Hacklendi: İşte Etkilenen Kişilerin Sayısı ve Hack'e Neden Olan Şeyler

Borsa, SEC’in menkul kıymetler yasalarını dijital varlıklara nasıl uyguladığı da dahil olmak üzere soruların yanıtlarını aramak için SEC’e dava açtı. Bir mahkeme, SEC’in Coinbase’in şikayetine 10 gün içinde yanıt vermesini emretti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu