Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor

Bitcoin, bu hafta başlarında bir düşüşün ardından toparlanma yolunda görünüyor. Birkaç gün süren belirsizliğin ardından, bazı analistler Bitcoin’in fiyatının 40.000 $ ‘ın üzerinde toparlanma yönünde daha güçlü hareketler yaptığına inanıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin başka bir düşüşte olsa bile, birçok analist, en kötü senaryoda Bitcoin’in hala 20.000 $ ‘ın üzerinde kalmaya devam edeceğine inanıyor .

Artan kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in yeni, daha yüksek fiyat seviyelerine büyük bir şekilde katkıda bulunduğu açık olsa da, bireysel yatırımcıların Bitcoin’in büyümesindeki rolü küçümsenemez.

Bitcoin fiyatı ile birlikte BTC bireysel yatırımcılarının sayısının da arttığına dair kanıtlar var. Blockchain.com’dan alınan verilere göre, Kasım 2020’nin başında günde ortalama 655.000 benzersiz BTC adresi kullanılıyordu. 1 Ocak itibariyle 714.000’den BTC adresi vardı; bugün 759.000 BTC adresi bulunuyor.

Kaynak:Blockchain.com

2020 yılı boyunca, kullanıcıları için saklama hizmeti veren Coinbase gibi hizmetlerin kullanıcı sayısı patladı. Coinbase şu anda 100’den fazla ülkeye yayılmış 35 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiğini bildirdi. Celsius, BlockFi ve Crypto.com gibi şirketler de artan gelirler ve daha fazla sayıda yeni kullanıcı bildirdi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu