Alman Şirketi Tahvil Çıkarmak İçin Stellar'ı Kullanıyor - BTC MAGAZİN

Alman Şirketi Tahvil Çıkarmak İçin Stellar’ı Kullanıyor

Almanya’nın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Vonovia, Stellar blok zincirinde 20 milyon euro (24.3 milyon dolar) değerinde dijital tahvil çıkardığını duyurdu. Yeni piyasaya sürülen üç yıllık tahvil, gayrimenkul haklarının devri için Stellar blockchain teknolojisini kullanacak.

Resmi duyuruya göre Vonovia, token ihracı için Almanya merkezli bir çevrimiçi pazar olan Firstwise ile işbirliği yaptı. Şirket, Stellar blok zincirinin kullanımıyla tüm ihraç sürecini daha rahat ve verimli hale getirmeyi planlıyor.

Vonovia ayrıca Alman hükümetinin ülkenin finansal sistemini daha fazla şeffaflık, piyasa bütünlüğü ve yatırımcı koruması için daha geniş blockcain stratejisinin bir parçası olarak dijitalleştirmeye yönelik son girişimlerini de özetledi.

İhraç hakkında yorum yapan Vonovia CFO’su Helene von Roeder şunları söyledi:

“Dijitalleştirme bize kendimizi daha hızlı, daha kolay ve daha ucuza finanse etme fırsatı sunuyor. Şirket, yıllardır sermaye piyasası aracılığıyla kendisini başarılı bir şekilde finanse etmekte ve bunu yapmak için çok çeşitli finansal araçlar kullanmaktadır. Deneyim kazanmak için Stellar gibi yeni teknolojileri denemek istiyoruz. Gelecekte sermaye piyasasında önemli bir rol oynayacağını öngörebiliriz. Emisyonlar şeffaftır ve gerçek zamanlı olarak izlenebilir olup, profesyonel işlem standardını garanti eder. Ayrıca global olarak yeni yatırımcıları çekmemizi sağlayacak.”

Aralık ayında Alman kabinesinin blockchain teknolojisi aracılığıyla menkul kıymet işlemlerinde evrak işlerini ortadan kaldırmak için onay verdiği bildirildi. Görünüşe göre Stellar, dijital bir ekonomi oluşturmak için dünya çapında hükümetlerin tercihi haline geliyor. Bu ayın başlarında Ukrayna ülkenin sanal varlıklar ekosistemini ve Ukrayna’nın ulusal dijital para birimini oluşturmak için Stellar blockchain ağının seçildiğini duyurdu.

Stellar (XLM) 2021’in başlarından bu yana önemli kazançlar kaydetti. XLM bu yılın ilk on gününde %100’ün üzerinde artış yaşadı ve son duyuruların ardından 6.6 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Stellar, yazı kaleme alınırken 0.30$ civarında işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu