Bitcoin (BTC) 23.000 Dolara Düşebilir, İşte Nedeni

Popüler analist Rekt Capital, BTC fiyatının 200 haftalık hareketli ortalamaya (200-WMA) 23 bin dolar civarında bir dip oluşturacağına inanıyor. Aslında, son Bitcoin toparlanması tarihsel olarak kısa ömürlü olabilir, Bitcoin 200-WMA’da makro çift dipler oluşturmuştur.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 31.500 $ seviyelerinin üzerinde yatay işlem görüyor ve son 2 gün içinde yükseldi.

200WMA’da Makro Çift Diplere İlişkin Rekt Capital Shares Insight

Bitcoin (BTC), 2015 yılında 200-WMA’da 287 günlük birikim aralığıyla makro çift dip oluşturdu. 2018’de Bitcoin, 112 günlük bir birikim aralığıyla 200-WMA’da bir dip oluşturdu. İkinci dip Mart 2020’de meydana geldi. İlginç bir şekilde, 200-WMA’daki Bitcoin makro çift dipleri zamanla daha uzun görünüyor.

Hatta 217 gün içinde ilk makro çift dip oluştu. Ayrıca 455 gün içinde ikinci makro çift dip oluştu. Makro çift diplerin oluştuğu dönem iki katına çıktı.

Tarihsel eğilim göz önünde bulundurulursa, BTC Haziran ayında yaklaşık 23 bin dolar ile 200-WMA’nın dibini görecek. Tarihsel olarak, Bitcoin makro çift dipleri Bitcoin Yarılanmasından önce oluşmuştu, ancak bir sonraki makro çift tabanın Nisan 2024’teki Bitcoin Yarılanmasından sonra oluştuğuna inanılıyor.

Bitcoin (BTC) 23.000 Dolara Düşebilir, İşte Nedeni 2
Bitcoin (BTC) Makro Çift Dipler 
Kaynak: Rekt Capital

Bu nedenle, ilk dip 23 bin dolar civarında oluşabilir ve ikinci dip 672 gün içinde 41 bin dolardan oluşabilir. Makro çift dip, BTC fiyatında büyük bir ralli getirecektir.

BTC Çok Önemli Direnç Düzeyine Ne Zaman Ulaşacak?

BTC için kilit direnç seviyesi 65 bin ile 69 bin dolar arasında. BTC, en erken Ağustos ayı sonlarında veya Ocak 2023’e kadar kritik direnç seviyesini tekrar ziyaret edebilir. Bundan sonra BTC, makro çift dibi tamamlamak için tekrar 200-WMA’ya geri dönebilir. Tarihsel olarak, 70-140 gün sürmüştür.

Bununla birlikte, BTC makro çift dibi yarılanmadan önce tamamlarsa, BTC fiyatı birkaç hafta boyunca kritik direnç seviyesine meydan okuyabilir. Ayrıca, dönem Haziran ayının sonlarına veya 2024 yılının Temmuz ayının başlarına kadar uzayabilir. Ardından, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: Winklevoss Anlaşması ABD ve Kanada'daki Samsung Kullanıcılarına BTC Ticaretini Getiriyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu