Haftanın Gözde IoT Projeleri (30 Mayıs – 5 Haziran)

Nesnelerin interneti, envanter takip etmekten seyahat etmeye, alışveriş yapmaktan bir şehrin düzenini sağlamaya kadar birçok şey üzerinde büyük bir etkiye sahip. Herhangi bir cihaz, IoT teknolojisi sayesinde diğer cihazlara internet yoluyla bağlanarak etkileşim kurabilir. Çevrelerindeki ortam ve kullanılış biçimleri hakkında veri toplayan cihazlar, bu verileri birbirleriyle paylaşarak birbirine bağlı nesneler ve insanlardan oluşan dev bir ağ oluşturur. IoT ile blok zinciri teknolojisini kesiştiren gözde IoT projeleri listesine birlikte göz atalım.

Skey Network (SKEY)

Haftanın Gözde IoT Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 2
Skey Network (SKEY)

Skey Network, önde gelen blok zinciri ekosistemlerinden biridir. Go2NFT projesinin geliştirmesi için 5 milyon dollar stratejik yatırım yapan Skey Network, bir sonraki gelişim aşamasına işaret ediyor. Blok zinciri teknolojisini güçlendirmeye ve büyütmeye devam eden proje, NFT’ler aracılığıyla blok zinciri teknolojisi dünyasına gerçek fiziksel değer ve fayda sağlamaya devam etme misyonunu da güçlendiriyor. Projeye göre en değerli olan şey özgünlük, gerçeklik, benzersizlik ve korunabilirlik. Go2NFT, Skey Network ağına dayalı olarak belirli fiziksel ürünlere sahip olmak için benzersiz, güvenli, orijinal bir sertifika sunan platformdur.

SKEY token son 2 haftada %26 değer kazanmıştır ve şu anda $0,0281’dan işlem görüyor.

Smart MFG (MFG)

Haftanın Gözde IoT Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 3
Smart MFG (MFG)

Smart MFG de blok zinciri tabanlı, merkeziyetsiz bir tedarik zinciri ve finans firmasıdır. Son zamanlarda odak noktasına NFT’leri alan proje, NFT’ler için 3D bir pazar olan Phigital’i başlatmak için Polygon ile entegre olmuştur. Phigital, 3D varlıkların metaverseler ve NFT’ler arasında gerçek dünya kullanım durumları ile birlikte çalışabilirliğine odaklanmaktadır. Bu, yüzlerce farklı metaverse’ü ve dijital eşyaları birbirlerinin evrenlerinde kullanabilmeye olanak sağlamak için atılmış bir adımdır.

Farklı varlıkların ve NFT’lerin metaverse sunucuları arasında grafik formatları, hareketleri ve niteliklerindeki tutarsızlık endüstri için şimdiye dek olan en büyük sorunlardır. Phigital pazarının beta sürümü yayınlanmıştır. MFG token geçtiğimiz 14 günde %9,2 değer kazanmıştır ve $0,0109’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın İlgi Gören Meme Tokenları (25 - 31 Temmuz)

SmartMesh (SMT)

Haftanın Gözde IoT Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 4
SmartMesh (SMT)

SmartMesh, internete paralel bir dünya oluşturmuştur. İnternet bağlantılarından daha hızlı, güvenli ve kullanışlı ağlar oluşturarak işlemlere, internet dışı ödemelere ve iletişime izin veren, standart dışı bir yapı haline getirmişlerdir. IoT’un blok zinciri tabanlı temel protokolü olan SmartMesh, Lightning ve Raiden Networks ikinci katman mimarisi ağ protokollerini genişleterek dijital işlemlere ve ödemelere izin verir. Ağın yerleşik ağ ışık düğümleri vardır. Bu düğümler, kendi kendini onarabilen, merkeziyetsiz Mesh Ağlarının oluşturulmasını sağlar. Blok zincirinin internet sınırını aşarak her şeyin birbirine bağlı olduğu IoT ve IoE (Her Şeyin İnterneti) çağına girilmesini amaçlayan proje, SMT coin adında native coine sahiptir. SMT, $0,00207 fiyatındadır ve son 14 günde %4,6 düşüş yaşamıştır.

CREDITS (CS)

Haftanın Gözde IoT Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 5
CREDITS (CS)

Credits, %0,99 komisyon ile çalışan, üçü stablecoin olmak üzere toplam 6 kripto paraya destek veren ücretsiz bir kripto para hesabıdır. Bu cüzdan, BTC, ETH, USDT, DAI, USDC ve native token CS satın alma, gönderme, depolama ve başkasından alma hizmetleri sunar. Credits’in iyi yanı, kripto satın almak için popüler ödeme yöntemlerinin kullanılabilmesidir. %0,99 komisyon, Visa ve Mastercard ile satın alımlarda geçerlidir. PCI DSS şifrelemesi, kullanıcı dostu ve basit arayüzü ve canlı desteğiyle Credits, kullanıcıların kripto paraları benimsemesi için kullanımı kolay bir platformdur. Son haftada %15,7 düşüş yaşayan CS token şu anda $0,00951 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu