Bitcoin (BTC) Daha Fazla Kayıp Gösterebilir

Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre, düşüş eğilimi gösteren bir kama deseni, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in daha fazla kayıpla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Yukarıda bahsedilen formasyona azalan işlem hacmi eşlik ettiğinde, genellikle düşüş eğiliminin devamı anlamına gelir.

Bitcoin (BTC) Daha Fazla Kayıp Gösterebilir 2
bloomberg.com

Özellikle, aynı kesin model ikinci çeyrekte daha önce oluştu. Bitcoin’i geçen ay 17.600 dolara kadar düşüren %40’lık bir düzeltmenin habercisiydi. Kripto para biriminin performansı o kadar gaddardı ki, aslında on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini kaydetti.

Bitcoin geçen hafta bir miktar zemin kazanmayı başardıktan sonra, Pazar günü yapılan satış, nihai bir iyileşme umuduyla boğaların işlerinde bir anahtar attı. Bugün erken saatlerde, amiral gemisi kripto para birimi 19.600 dolar seviyesine düştü. Mevcut yükselen kama deseni sona ererse, Bitcoin muhtemelen Scott Minerd’in 8.000 dolarlık aşırı düşüş fiyat hedefine yaklaşacaktır. Bu hedefe ulaşmak için en iyi kripto paranın %59’unu daha aşması gerekecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bakkt Deposuna Yatırılan Bitcoin'lerin Sigorta Poliçe Değeri Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu