Bitcoin (BTC) Düşüşe Hazırlanıyor Olabilir

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bir oynaklık artışı ve daha fazla bir düşüş için hazırlanıyor olabilir. Son aylarda, oynaklığıyla tanınan Bitcoin, Haziran ayında 17.600 dolara dokunduktan sonra 20.000 dolar civarında oldukça dar bir aralıkta salınarak nispeten sakin kaldı.

Bloomberg analizine göre, potansiyel olarak uğursuz bir sinyal olan Bollinger Bant Genişliği, şimdi 2020’den bu yana en darına kadar küçüldü. Volatiliteyi belirlemenin yaygın bir yöntemi olan Bollinger analizindeki bant genişliği, üst ve alt bantlar arasındaki mesafedir. Sonuç olarak, bazı analistler dar Bollinger Bant Genişliğini Bitcoin fiyat oynaklığının artabileceğinin ve dolayısıyla fiyatını düşürebileceğinin bir işareti olarak görüyor.

Bitcoin (BTC) Düşüşe Hazırlanıyor Olabilir 2

Bu yıl Bitcoin fiyatında yaklaşık %60’lık bir düşüş, enflasyonla mücadele için küresel bir parasal sıkılaştırma dalgasından kaynaklandı. Kasım 2021’de 3 trilyon dolarlık bir zirveye dokunmasından bu yana, kripto para birimleri yaklaşık 2 trilyon dolar kaybetti ve bu da düzenleyicileri kontrolü sıkılaştırmaya zorladı. Ek olarak, dünya piyasaları Perşembe günkü ABD enflasyon verilerini bekliyor. Güçlü bir sonuç, ek Federal Rezerv faiz oranı artış beklentilerini körükleyebilir, çeşitli varlıkları sarsabilirken, önemli bir yavaşlama ters etki yapabilir. Piyasa gözlemcileri, Bitcoin’in yakın vadede büyük ölçüde makro odaklı olacağını tahmin ediyor.

Bitcoin İçin Tehlikeli Seviye

Kripto analisti Ali, Bitcoin’in keskin bir düşüşü önlemek için 19 bin dolarlık destek seviyesini koruması gerektiğini iddia ediyor. Bu fiyat seviyesinde, 1,3 milyon adres 680.000 BTC’den fazla satın aldı ve zincir üzerindeki veriler, bunun altında neredeyse hiç destek olmadığını gösteriyor.

Yazım anında BTC fiyatı günlük %1.60 düşüşle 19.200 dolardan işlem görüyor. Zincir içi analitik firması  Glassnode, Bitcoin kısa vadeli sahipleri için zincir içi maliyet temelinin uzun vadeli sahiplerin altına düştüğünü bildirdi. Bu, son beş aydaki BTC alıcılarının artık 2020–2022 döngüsünün tüm oynaklığı boyunca “HODL” yapanlara göre daha üstün bir maliyet temeline sahip olduğu anlamına gelebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jack Dorsey'in TBD'si Bitcoin İçin Merkezi Olmayan Borsa Oluşturmaya Yardımcı Olacak

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu