Bu 7 Olay Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyebilir

Kripto piyasası şu anda düşüş eğilimi gösteriyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 19 bin dolar ile 20 bin dolar aralığından çıkamıyor. Benzer şekilde, Ethereum, Merge öncesi seviyelerine geri dönemiyor. Ancak, bu haftanın olayları güçlü bir kripto rallisine yol açabilir.

Kripto pazarı şu anda daha geniş pazarla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Bu nedenle, şu anda makroekonomik olaylara bağımlıdır. Federal Rezerv şu anda yükselen enflasyon seviyelerini frenlemek için niceliksel sıkılaştırmaya gidiyor.

Kripto Rallisi İçin Önemli Olaylar

Mevcut makroekonomik ortam, güçlü bir kripto rallisi için elverişsiz. Fed’in şahin duruşu piyasadan herhangi bir heyecanı yok ediyor. Bununla birlikte, merkez bankasından herhangi bir pivot belirtisi, bir ralliyi hızlandırabilir. Bu haftaki bazı olaylar bu kıvılcımı sağlayabilir. Ancak, aynı olaylar bir kripto çöküşüne neden olabilir.

İlk olarak, birkaç büyük şirket kazanç raporlarını yayınlayacak. JP Morgan Chase, Citigroup, Morgan Stanley ve BlackRock kazançlarını açıklayacak. Beklentileri karşılarlarsa, güçlü bir kripto rallisine neden olabilir. Ancak piyasa şu anda bu şirketlerin birçoğunun bu beklentileri karşılayamayacağından korkuyor.

İkinci olarak, IMF Küresel Finansal İstikrar Raporunu yayınlayacak. Dünya bankası şimdiden resesyon uyarıları verdi. Fed, resesyonla mücadele etmeye başlarsa kripto piyasası yükselebilir.

Üçüncü olarak, Federal Açık Piyasa Komitesi Eylül toplantısı için tutanaklarını yayınlayacak. Fed şahin duruşunu geri kazanacağına dair herhangi bir işaret gösterirse, kripto piyasası bunu yeşil bir sinyal olarak alabilir.

Belki de en önemli olay Eylül ayı ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin açıklanmasıdır. TÜFE, verilere bağlı olarak güçlü bir kripto fiyat hareketi başlatabilir. Benzer şekilde ABD, Üretici Fiyat Endeksi’ni yayınlayacak.

ABD ayrıca ilk işsizlik başvurularını da yayınlayacak. İşsizlik verileri, Fed’in enflasyonla mücadelesinin güçlü bir göstergesi. Son olarak, İngiltere Merkez Bankası’nın (BOE) pivotu Cuma günü sona erecek. BOE, devam edip etmeyeceğine veya şahin bir duruşa geri dönüp dönmeyeceğine karar vermek zorunda kalacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Düşüşten Faydalanan Balinalar Bitcoin (BTC) Biriktiriyor

Kripto Yükselecek mi?

Kripto piyasası bu hafta güçlü bir ralli görebilir. Bununla birlikte, kötü bir veri dizisi, piyasada başka bir dip ile de sonuçlanabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu