Bitcoin (BTC) Fiyat Artışı Bir Boğa Tuzağı mı?

Dünkü düşüşten sonra, kripto paralar yükseliyor. Dün 19.000 doların altına düştükten sonra, Bitcoin fiyatı şu anda 19.200 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum, fiyat hareketi açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. BTC sadece %2.72 artarken, ETH %7.68 arttı. ETH, şu anda 1.630 doların üzerinde işlem görüyor. 

Diğer altcoinler de güçlü bir dalgalanma yaşıyor. Kriptonun güçlü bir şekilde ilişkili olduğu teknoloji odaklı NASDAQ 100, %2,18 arttı. Asya ve Avustralya’daki küresel hisse senetleri de güçlü bir performans sergiledi. 

Bitcoin Fiyatı Tuzağı

Görüşler dibin gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda ikiye bölünmüş durumda. Eight Global’in önemli bir kripto fenomeni ve CEO’su olan Michael van de Poppe, dibin gerçekleştiğine inanıyor. Bunun nedeni olarak Ethereum ve diğer altcoinlerin güçlü gösterimine işaret ediyor. Ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto fiyatlarındaki artışın bir başka nedeni olarak doların gücündeki dünkü düşüşün altını çiziyor. De Poppe, yatırımcılarından kriptoyu long tutmalarını öneriyor.

Ancak de Poppe bu konuda azınlıkta olabilir. Doların güç gösterisi Fed’in niceliksel sıkılaştırmasından kaynaklanıyor. Fed’in şahin duruşundan döneceğine dair bir işaret yok. CME FedWatch hala alışılmadık derecede büyük bir 75 baz puanlık artış bekliyor. Fed’in niceliksel sıkılaştırmaya devam etmesiyle doların yükselmesi bekleniyor.

Bir başka önemli kripto etkileyicisi, Crypto of il Capo, hala daha düşüşün geleceğine inanıyor. Bitcoin fiyatı için kısa vadeli bir yükseliş senaryosu bekliyor ve Bitcoin fiyatının 22.500-22.000 $ aralığına yükseleceğine ve ardından yeni düşük seviyelere düşeceğine inanıyor. 

Bitcoin fiyatı artık doların gücüne bağlı. 13 Eylül ABD’nin TÜFE verilerini açıklaması Fed’in para politikasını vurgulayacak. Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   North Island Başkanı'na Göre Bitcoin Bu Nedenle Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu