Bitcoin ve Altcoinler Toparlanıyor, Ne Kadar Yükselebilirler?

Dünkü düşüşten sonra, kripto piyasası toparlanmaya çalışıyor. Bitcoin fiyatı dün %6’ya yakın düştü. Bununla birlikte, BTC o zamandan beri toparlanarak 19.208 dolara yükseldi. BTC, son 24 saatte %3’e yakın arttı. 

Altcoinler, Bitcoin’den daha güçlü bir performans gösteriyor. Ethereum fiyatı dün %8 düştü. Ancak son 24 saatte %6.40 arttı ve 1.616$’dan işlem görüyor. Bu arada, BNB, XRP ve Solana fiyatı ortalama %5 arttı.

Ethereum Classic, toparlanmaya devam ediyor. Önceki gün %25’ten fazla artmasının ardından dün %9 düştü. Ancak, son 24 saatte %7’nin üzerinde yükseldi.

Kripto Neden Geri Dönüyor?

Kripto paralar, Fed’in şahin tutumu karşısında mücadele etti. Ancak, yatırımcıların istikrar kazandığı görülüyor. Genel piyasa da istikrar kazandı. S&P 500 %1,8 artarken NASDAQ 100 %2,1 arttı. 

Pandemi sırasında kripto piyasası değeri arttıkça, geleneksel piyasalarla her zamankinden daha güçlü bir şekilde ilişkili hale geldi. Beta, bir varlığın genel pazarla ne kadar ilişkili olduğunun bir ölçüsüdür. Kripto varlıklarının betası 2’dir. Bu, genel pazarın %1 artması veya azalması durumunda kripto varlıklarının iki kat daha fazla hareket etmesi anlamına gelir. 

Bu açıdan Bitcoin ve diğer kripto para birimleri teknoloji hisseleri gibi davranır. Bu nedenle, teknoloji odaklı NASDAQ ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. NASDAQ 100 %2.1 yükseldi, bu nedenle kripto rallisi.

Kripto Rallisi Ne Kadar Sürebilir?

Bu kripto rallisinin uzunluğu birçok faktöre bağlı olacaktır. Ethereum Merge‘in önümüzdeki hafta herhangi bir zamanda yayınlanması bekleniyor. Uzmanlar, kripto için son derece yükseliş olayı olacağına inanıyor. Yatırımcılar, 13 Eylül’de açıklanacak ABD Tüketici Fiyat Endeksi verilerini de bekliyor.

TÜFE verileri, Federal Rezerv’in kripto fiyatları üzerinde büyük bir etkisi olabilecek enflasyonla mücadele konusundaki duruşunu tanımlayacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Yatırımcı: Biden Bitcoin'e Zarar Verebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu