Bitcoin (BTC) Fiyatı 35.000 Dolara Ulaşacak mı?

2023’ün ilk çeyreği kapanırken, Bitcoin’in fiyatı geleceğe dair ilginç senaryolar ortaya koyuyor. 2023’ün başından itibaren Bitcoin, dikkat çekici bir güç gösterisi sergiledi ve yatırımcılara yaklaşık %70 kazanç sağladı. İkinci çeyrekte önemli destek ve direnç seviyeleri, piyasa katılımcılarının taze bir ralli umuduyla büyük bir merakla beklediği parametreler arasında yer alıyor.

Son artışlar, özellikle Şubat ayı için piyasa beklentilerine göre hafif düşük olan ABD Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) endeksinin olumlu makroekonomik verileri sonucu geldi. Ayrıca, ünlü kripto para analisti CryptoCon, aylık RSI orta çizgisinin şu anda gerçekleştiğine inanıyor ve bu da bitcoin fiyatıyla ilgili düşüş beklentileri için kalan son desteği ortadan kaldıracaktır.

Çalışması ve analizinin bulgularına göre, Bitcoin’in “artık aşırı alım bölgesine dönmesi gerektiği” sonucuna varılmış ve yakın gelecekte öncü kripto para birimi için önemli ölçüde yüksek fiyat tahminleri yapılmıştır.

Şu anda, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 çizgisinin altında bulunuyor ve yükselmeye çalışıyor. Olumlu momentum devam ederse, RSI’ın orta çizgiyi geçmesiyle yükselişin devam edeceğini gösterebilir. Ayı piyasası momentumunda sürekli bir düşüş gösteren Müthiş Osilatör (AO), iki ardışık ay yükseliş momentumu patlaması ile sonuçlandığında, bu iyimser öngörü için ek bir kanıt sağlar.

Şu anda BTC fiyatı 24 saatlik bir artışla %1,48 artarak 28.398 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Federal Rezerv'den Faiz Artırımı Sinyali: Bitcoin'i Ne Bekliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu