ABD Hükümeti, 216 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Sattı ve Bu Yıl Çok Daha Fazlasını Satacak

James Zhong’a karşı açılan davayla ilgili olarak 31 Mart’ta Güney New York Bölgesi Federal Mahkemesi’ne yapılan bir başvuruda, ABD hükümeti yetkililerinin Ulbricht davasıyla ilgili olarak el konulan yaklaşık 51.352 Bitcoin (BTC) likidasyonuna başladığı belirtildi.

Belgede, hükümet yetkililerinin 14 Mart’ta yaklaşık 9.861 Bitcoin’i 215 milyon dolardan fazla bir fiyata sattığı ve ileride satmak üzere neredeyse 41.491 BTC tuttuğu ifade ediliyor.

Dosyada ayrıca hükümetin, bu takvim yılı boyunca kalan 41.000 BTC’yi dört ayrı grupta satmayı planladığı ortaya çıktı. Yazım anında Bitcoin’in fiyatı göz önüne alındığında, bu satış ABD hükümetinin lehine yaklaşık 1.2 milyar dolarlık bir kazanç anlamına geliyor.

Mahkeme dosyasına göre, ABD hükümetinin açıklaması şöyle:

“Hükümet, Bitcoin’in bu takvim yılı boyunca dört parti halinde daha likide edilmesinin beklendiğinin farkında.”

Zhong, 2012 yılında Silk Road’dan Bitcoin çalmak için bir komploya karıştığı suçlamasıyla Kasım ayında telafi edici bir itiraf yapmıştı. Ancak, Kasım 2021’de ABD’deki yasal yürütme yetkilileri, Georgia’daki evine baskın düzenleyerek, o sırada raporlara göre 3 milyar dolardan fazla değeri olduğu söylenen 50.000’den fazla BTC’ye el koydu.

Bu haberler ışığında, kripto traderları ve piyasa katılımcıları, ABD yetkililerinin bu ayın başlarında Coinbase’e 200 milyon dolar değerinde Bitcoin transfer ettiğini görünce endişelendi. ABD’nin bu yıl dağıtılacak olan Mt. Gox geri ödemeleriyle birlikte ek 41 bin Bitcoin’i elden çıkarma planlarına karşın, kripto piyasası lider kripto para birimi için artan satış baskısı bekliyor.

Durum böyleyken, BTC fiyatı şu anda 28.360 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte %1,73 artışla birlikte son yedi günde %2,06 artış gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Ceo'su CZ'den İddialı Bitcoin Tahmini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu