Bitcoin (BTC) Fiyatı Toparlanıyor, Tekrar Düşüş Gelir mi?

Zincir içi metrik izleyicilere ve sağlayıcılara göre, son zamanlarda Bitcoin için düşüş gösteren işlem seanslarıyla karşılaştırıldığında, toparlanma gününde işlem hacmi, özellikle genellikle son derece düşük işlem hacminin takip ettiği hafta sonu işlem seanslarına kıyasla önemli ölçüde arttı.

Şimdilik Bitcoin, Luna ve diğer kripto para birimleri Perşembe dip fiyatlarına ulaştı veya bu fiyatların üzerine çıktı. Uzun vadede, Bitcoin hala düşüş trendinde, bu da traderlar ve yatırımcılar arasında küresel bir duyarlılık değişikliği olmadığını gösteriyor.

Kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin şiddetlenmesinin ardından, çeşitli analistler, Şubat ayında oluşturulan güçlü bir destek hattını kırmaya son derece yakın olduğu için Bitcoin’in istikrarına ilişkin endişelerini dile getirdiler.

Teknoloji hisse senetlerinin ve diğer riskli varlıkların hareketi de ilk kripto para birimine karşı konuşuyor. Blockware analisti Will Clemente’in fark ettiği gibi, Bitcoin hala çoğu teknoloji hisse senedi şirketi ile yoğun bir şekilde ilişkilidir ve bu da varlığın büyük olasılıkla piyasadaki performanslarını izleyeceğini göstermektedir.

FED faiz artırımını açıklarken, hem finansal hem de kripto para yatırımcıları fonlarını riskli varlıklardan uzaklaştırmaya başladı ve onları fiat para birimlerinde veya tahvil gibi daha güvenli yatırım seçeneklerinde bıraktı.

Piyasadaki riskten kaçınma eğilimlerinin artmasıyla birlikte, dijital varlıklar, özellikle ABD’deki para politikasının sıkılaştırılmasıyla, aslında kapitalizasyonlarının bir kısmını kaybedebilir.

Yazım zamanında, Bitcoin, Nisan başında yerel en yüksek seviyeye ulaştığından bu yana %13 kaybettikten sonra 40.990 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   21 Mart 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu