Bitcoin (BTC), Kurumsal İlginin Erken İşaretlerinin Ortaya Çıkmasıyla 30.000 Dolara Ulaşabilir

Salı günü ön piyasada, ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) ve Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF) dahil olmak üzere birden fazla Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) %5 oranında artış gösterdi.

Bitcoin ETF’lerinin önemli ölçüde yükselmesi genellikle kurumsal alımların işaretidir. Kurumsal yatırımcılar, BTC fiyatındaki yaklaşan bir ralliyi bekleyerek Bitcoin ETF’lerini benimsemektedir. Mart ayından bu yana birkaç hafta süren çıkışların ardından Bitcoin kurumsal alımlarının erken belirtileri tekrar kaydedildi. Yıl, kurumsal yatırımcıların, madencilerin ve perakende yatırımcıların BTC ve diğer kripto paraları satın almak için harekete geçtiği bir dönemle başladı. Ancak, BTC fiyat rallisi düzenleyici zorluklar, davalardan ve makro faktörlerden dolayı zayıfladı.

Joe Biden ve Cumhuriyetçilerin borç tavanını yükseltmek için iki yıllık bir anlaşmaya varmasıyla Bitcoin ve hisse senedi piyasaları olumlu tepki verdi çünkü olası bir finansal kriz önlendi. Biden ve Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, anlaşmanın ABD Hazine Bakanlığı’nın paranın tükenmesinden günler önce tamamlanması konusunda iyimser.

Sonuç olarak, Bitcoin, teknoloji ve kripto hisseleri, bu anlaşma ile bazı hükümet harcamalarını sınırlayacak ve Bitcoin madenciliğine yönelik %30’luk vergiyi kaldıracak olması nedeniyle yükselişe geçti.

30 Mayıs’ta ön piyasada, ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) %5 oranında artarak 16.19 dolara ve Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF) de %5 artarak 10.87 dolara yükseldi. Coinbase (COIN) %4, Marathon Digital %7 ve Riot Blockchain ise %7 artış göstererek kripto hisseleri de yükselişte. Diğer kripto hisseleri de ön piyasada daha yüksek seviyelerde işlem görüyor.

ABD 10 yıllık Hazine getirileri Salı günü %3.73’e düştü ve geçen hafta yükseliş kaydetmişti. Amerikan doları endeksi (DXY) ise bugün 104.50 seviyesine ulaştıktan sonra 104’ün altına geriledi. Yapay zeka ve kripto hisselerindeki artışlarla birlikte hisse senedi piyasası yeşil renkte açılacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MicroStrategy 650 Milyon Dolar Değerinde BTC Aldı

BTC fiyatı son 24 saatte sabit aralıkta işlem görerek 27.710 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatteki düşük ve yüksek değerler sırasıyla 27.563 dolar ve 28.044 dolar olarak kaydedildi. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte düşük seviyede seyrediyor ve yatırımcılar net sinyalleri bekliyor. Kurumsal ilginin tazelemesi BTC fiyatını muhtemelen 30.000 doların üzerine çıkaracaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu