JPMorgan Analistlerinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

2022’deki ayı piyasasından bu yana önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı büyük bir toparlanma yaşadı.

Kasım 2022 itibarıyla BTC fiyatı yaklaşık 15.000 dolar seviyesindeyken, Nisan 2023’te neredeyse 30.000 dolara kadar ikiye katlandı.

Bu fiyat rallisi Ethereum (ETH) dahil diğer kripto paralara da yayıldı. Ancak toparlanma kısa ömürlü oldu çünkü son birkaç haftada fiyatta hafif bir gerileme yaşandı.

Son zamanlarda, ABD’de düzenleyici endişeler yaşandı ve bu, Signature Bank ve Silvergate Bank gibi kripto dostu finansal kurumların çökmesine yol açtı. Bu durum, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların fiyatlarını da etkiledi.

Daha olumlu yana bakarsak, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase & Co’nun stratejistleri, BTC için boğa senaryosu öngörüyorlar, ancak bu yakın büyüme altının potansiyel fiyat artışına bağlı.

Bu stratejistler, özel yatırımcıların portföylerinde risk sermayesi veya hacim ayarlı olarak altınla karşılaştırıldığında Bitcoin’in 45.000 dolara ulaşabileceğine güveniyorlar.

Şu anda altın fiyatı ons başına neredeyse 2.000 dolar civarında ve zaman içinde her iki varlığın da paralel hareket ettiği görüldü. Aynı zamanda finansal portföylerini genişletmek isteyen yatırımcılar için alternatif varlıklar olarak kabul ediliyor.

JPMorgan stratejistlerinin raporunda “Altın fiyatının 2.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte, merkez bankalarının dışında yatırım amaçlı tutulan altının değeri şu anda yaklaşık 3 trilyon dolar olarak değerlendiriliyor. Bu da özel yatırımcıların portföylerinde risk sermayesi veya hacim ayarlı olarak Bitcoin için 45.000 dolarlık bir fiyat öngörüsüne işaret ediyor.” ifadeleri yer aldı.

Bitcoin’in Halving’in Üretim Maliyetini Etkilemesi Muhtemel

Analistler, bu 45.000 dolarlık rallinin token için bir üst sınır olduğunu düşünüyor.

Önemli olan, bunun madencilik veya üretim maliyetinin ikiye katlanması tarafından tetiklenen artışın ötesinde dijital varlık için sınırlı bir potansiyele işaret etmesidir. Nisan veya Mayıs 2024’te gerçekleşecek olan Bitcoin halving ile BTC’nin üretim maliyetinin 40.000 dolara ulaşabileceği varsayılıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FDIC'den Bankacılık Krizi Uyarısı: Bitcoin'in Değeri Artacak mı?

Analistler “Gerçekten de, 2016 ve 2020 halving olayları, halving etkinliğinden sonra hızlanan boğa eğilimli bir bitcoin fiyat hareketiyle devam etti.” açıklamasında bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu