Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Düşüş Beklentileri Artıyor

  • Bitcoin ve Ethereum fiyatı, aşırı satım koşullarından sonra bir toparlanmaya tanık oldu, ancak zincir içi aktivite ve varlıklara olan talep azaldı. 
  • Ethereum madencileri Temmuz 2022’de 571 milyon dolar gelir elde etti ve analistler bu ETH’nin hemen piyasaya sürüleceğini düşünüyor. 
  • Analistler, toparlanmanın ayı piyasası rahatlaması olduğuna inanıyor, Ethereum fiyatı bir trend tersine dönmeden önce yeni bir düşük seviyeye gelebilir. 

Glassnode analistleri ve eski Goldman Sachs yöneticileri, Ethereum sahiplerinin altcoin’de bir toparlanmadan önce düşüşe tanık olabileceğine inanıyor. Bitcoin fiyatı da aynı şekilde kripto ayı piyasası bitmeden fiyatında bir düşüşe tanık olabilir.

Bitcoin ve Ethereum kısa süreli piyasa faaliyeti patlamasına tanık oldu

Glassnode’daki analistler, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki son toparlanmanın bir ayı piyasası rahatlama rallisi mi yoksa sürekli bir yükseliş dürtüsü mü olduğunu değerlendirdi. İki varlıktaki zincir içi aktivitedeki düşüş, talebin cansız olduğunu ve aşırı satım koşullarından son  zamanlarda yaşanan toparlanmaya rağmen düşüş trendinin hala bitmeyebileceğini gösteriyor.

Onların vardığı sonuç, düşük talepten kaynaklanması halinde toparlanmanın yeterince inandırıcı olmadığıdır. Bitcoin blokları kısmen boş, Ethereum gas fiyatları birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaştı ve EIP-1559 yakma oranı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Bitcoin ağına, yeni talepte önemli bir artış olmaksızın HODLer’lar (süresiz olarak satın alan ve elinde tutanlar) hakim olmaya devam ediyor, bu nedenle zincir içi aktivite merceğinden bakıldığında BTC fiyat görünümü düşüş eğiliminde. 

Ethereum yanma oranı düştü ve tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Yakılan toplam Ethereum, altcoin’in toplam ihracının %11’i kadardır. Bu, EIP-1559’un uygulanmasına rağmen büyük miktarda Ethereum’un dolaşımda kaldığı anlamına geliyor. 

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Düşüş Beklentileri Artıyor 2

Ethereum 571 milyon dolarlık satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir 

Ethereum madencileri Temmuz 2022’de 571 milyon dolar gelir elde etti. Piyasa analisti ve yazılım geliştiricisi Adriano Feria, çıkarılan 571 milyon dolar değerindeki ETH’nin çoğunun hemen piyasaya sürüleceğini savunuyor. Bunun neden olduğu satış baskısı, Ethereum fiyatını düşürebilir, ancak ETH, Merge yayınlandığında toparlanmaya hazırlanıyor. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC, Yanıltıcı Bitcoin ETF Haberi Hakkında Uyarıda Bulundu

Madenciler, kazandıkları ETH’yi satarak işletme maliyetlerini karşıladığından, 571 milyon dolarlık satış yeme olasılığı var. Ancak Feria, PoS mekanizmasına geçiş tamamlandığında Ethereum fiyatının gerilemeden kurtulacağından emin. 

Bitcoin ve Ethereum sahipleri için maksimum acı senaryosu

Real Vision CEO’su Raoul Pal, makro koşulların çok zayıf olduğuna ve ETH’nin son düşük seviyesini yeniden test etmek için düşebileceğine dair “genel bir his” olduğunu savunuyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi, Ethereum’un kalabalık hissiyatına karşı hareket etmesinin muhtemel olduğunu savunuyor. 

Ama benim önsezim, MAX PAIN yolunun daha yüksek olduğudur… 2,200 ila 2,300 ABD Doları benim için kilit nokta… bunun bir kırılması ya Merge öncesi ya da Merge sonrası olur. Herkes geri döndüğünde, piyasa makroya bağlı olarak yeniden yükselmeden önce keskin bir şekilde düzeltmeye girebilir.

Raoul Pal

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu