Kripto Kabulüne Bitcoin ile Başlayan Gucci Seçenekler Arasına ApeCoin’i Ekledi

İtalyan üst düzey lüks moda evi Gucci, Perşembe günü bir tweet’te artık ApeCoin’i (APE) kabul ettiğini duyurdu. ApeCoin, ABD’deki seçkin butiklerde mağaza içi satın alımlar için mevcut olacak.  

Floransa merkezli moda devi, 2021 boğa piyasasının ardından daha fazla kripto dostu müşteri çekmek amacıyla başlangıçta Mayıs ayı başlarında kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. Bitcoin ve Ethereum dışında Gucci, Dogecoin ve Shiba Inu dahil olmak üzere daha küçük kripto para birimlerinde de ödeme almaya başladı. Gucci müşterileri, kendilerine e-posta yoluyla gönderilen bir QR kodu yardımıyla ödeme yapabilirler. Geçen ay, moda dünyasının en büyük isimlerinden biri, aynı zamanda, takas edilemez token (NFT) pazarı SuperRare’in merkezi olmayan özerk organizasyonuna (DAO) 25.000 $ yatırım yaptı.

Şubat ayında Superplastic ile ortaklaşa bir dizi NFT yayınladı. Diğer önemli isimler de dijital modayı benimsedi. Dolce & Gabbana geçtiğimiz Eylül ayında kendi NFT koleksiyonunu tanıttı. Özellikle gösterişli kıyafetleriyle tanınan Alman moda evi Philipp Plein, geçtiğimiz Ağustos ayında kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı. Nisan ayında, markanın arkasındaki tartışmalı tasarımcı Philipp Plein, şirketinin bu yıl kripto meraklılarından yaklaşık 16 milyon dolar kazanacağını tahmin etmişti. Mart ayında piyasaya sürülen ApeCoin, Bored Ape Yacht Club NFT ekosisteminin resmi kripto para birimidir. Lansmanından sonra dalgalar yaratmasına rağmen, token sürekli bir ivme kazanamadı. Şu anda piyasa değerine göre 31. sırada, Bitcoin Cash ve Monero’nun da gerisinde yer alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, XRP ve Dogecoin İşlem Çiftlerini Delist Ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu