Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Bir Sonraki Fiyat Hareketini Ölçmek İçin Hisse Senedi Piyasasını Yakından İzliyor

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), Temmuz 2022’nin son iki haftasındaki güçlü bir rallinin ardından 23.000 dolar seviyelerinin oldukça üzerinde tutuluyor. Ancak, bu kavşakta yatırımcıların bunun bir ayı piyasası rallisi mi yoksa bir trend dönüşü mü olduğu konusunda kafası karışık.

En son Bloomberg raporuna göre, Bitcoin yatırımcıları kripto piyasasının ruh halini ölçmek için ABD borsasını yakından takip ediyor. Geçen ay boyunca, borsa çok hızlı yükselse bile BTC’nin fiyatı %15 arttı.

Bloomberg verilerine göre, Bitcoin ve S&P 500’ün 90 günlük korelasyon katsayısı, 2010’dan bu yana en yüksek okuma olan 0.65’e ulaştı. 1 katsayısı, Bitcoin ve hisse senetlerinin yüksek oranda ilişkili olduğu anlamına gelir. Benzer şekilde -1 katsayısı da ters yönde hareket ettiklerini gösterir. Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone şunları kaydetti:

”Kripto para birimleri, “hisse senetleri dibe vurmuşsa” daha iyi performans göstermeye hazırlanıyor. Piyasalarda, borsanın ilk yarıda olduğu gibi yüksek hızda düştüğü zamandan daha güçlü birkaç güç var. Kriptolar bu azalan gelgitin bir parçası.”

Bitcoin Zinciri Metrikleri

Geçen hafta, zincir içi veri sağlayıcı Glassnode, Bitcoin ağ talebinin fiyat artışıyla tam olarak toparlanmadığını gösterdi. Bu, “yalnızca daha yüksek inançlı tüccarların ve yatırımcıların istikrarlı tabanının kaldığını” öne sürdü.

Bitcoin için toplam aktif adresler “iyi tanımlanmış bir düşüş trendi kanalı” içindeydi. Ayrıca, zincir içi işlem ücretleri ayı piyasası bölgesinde olmuştur. Buradaki herhangi bir artış, bir toparlanma sinyali verir. Glassnode’daki analistler şunları bildirdi:

“2022 ayı piyasası, dijital varlık alanı için tarihsel olarak olumsuz oldu. Bununla birlikte, böylesine uzun bir riskten kaçınma hissi periyodundan sonra, dikkatler bunun bir ayı piyasası rahatlama rallisi mi yoksa sürekli bir yükseliş eğiliminin başlangıcı mı olduğuna çevriliyor.”

Geçen hafta, Bitcoin ve kripto için bazı pozisyon geliştirmeleri oldu. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, kurumsal müşterilere kriptoya biraz maruz kalma sağlamak için kripto borsası Coinbase ile ortaklığını duyurdu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   El Salvador, Bitcoin'i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Etti

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu