Bitcoin Cash İlk Halvingini Gördü - BTC MAGAZİN

Bitcoin Cash İlk Halvingini Gördü

Bitcoin‘in forklarından biri olan ve piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH), 630.000 numaralı blokta ilk halvinge indi.

Çarşamba günü yerel saat ile 13:19’da gerçekleşen etkinlik, her yeni işlem bloğuyla üretilen BCH miktarını 12,5 BCH’den 6,25 BCH’ye düşürdü. Sonuç olarak, BCH madencileri daha düşük ödüller kazanacaklar.

Bitcoin Cash madencileri, sadece blok sübvansiyonlardan, 4.200$’dan az bir ücretle Mart ayında 13.34 milyon dolar kazanç elde etti.

Btcmagazin’in araştırmasına göre, Bitcoin Cash fiyatları Mart ayındakilerle aynı seviyede kalırsa, madenciler sübvansiyonlardan artık sadece ~ 6,7 milyon dolar elde edebilecekler.

CoinMarketCap’e göre Bitcoin Cash‘in mevcut piyasa değeri 4,9 milyar dolar. Bu rakam, Bitcoin’in 133 milyar dolarlık mevcut piyasa değerinden 27 kat daha az.

Bitcoin’in diğer forku olan Bitcoin Satoshi’nin Vizyonu(BSV)’nun da iki günden kısa bir süre içinde 629.775 numaralı blokta havling gerçekleşmesi bekleniyor. Öte yandan Bitcoin’in havlinginin önümüzdeki ay herhangi bir zamanda gerçekleşmesi bekleniyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu