Bitcoin Destekçisi Mike Novogratz Daha Fazla SEC Davası Bekliyor

Ünlü milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde büyük kripto borsalarını çevreleyen devam eden yasal savaşlar hakkındaki görüşlerini paylaştı. 

Novogratz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ABD’de faaliyet gösteren kripto şirketlerine karşı benzer nitelikte başka davalar açılmasını ve bununla birlikte uzayan yasal süreçler bekliyor.

Mike Novogratz Yeni Davaların Olacağını Tahmin Ediyor

Çarşamba günü Piper Sandler’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir fintech yatırımcı konferansında konuşan Novogratz, Coinbase ve Binance borsasına karşı açılan davaların muhtemelen birkaç ay daha açılmayacağını söyledi. 

Novogratz “Bunların hiçbiri hızlı bir şekilde kapanmayacak. Ne yapmanız gerektiğini anlamanızı çok zorlaştırıyor” diye ekledi.

Ek olarak Novogratz, SEC’in davalarının çok sayıda büyük tokenı menkul kıymetler olarak kategorize ettiğini vurguladı. Ancak, Bitcoin, Ethereum ve stablecoin USD Coin gibi önemli kripto para birimleri muaf tutuldu. 

Büyük Firmalar Zorluklarla Karşılaştıkça Belirsizlik Artıyor

SEC son zamanlarda kripto endüstrisine karşı düzenleyici eylemlerini yoğunlaştırdı ve birbirini izleyen davalar yoluyla önde gelen oyuncuları hedef aldı. Mali gözlemci Salı günü Coinbase’i yasa dışı bir dijital varlık borsası işletmek ve kayıtsız bir komisyoncu ve takas kurumu olarak çalışmakla suçladı.

Bir gün önce SEC, Binance Holdings Ltd.’ye müşteri fonlarının kötüye kullanıldığı, yatırımcıları ve düzenleyicileri yanıltıcı olduğu ve menkul kıymet düzenlemelerini ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı. Ek olarak, Binance’in eski Uyum Direktörü, ABD düzenlemelerini kasten ihlal etmekle suçlandı .

Novogratz, Kurumsal İlginin Düştüğünü İddia Ediyor

Novogratz, kurumsal oyuncuların şu anda özellikle ABD’de kripto alanına girmekte tereddüt ettiğini vurguladı. Sektörün, Square ve Robinhood gibi popüler uygulamalar ve daha küçük aracı kurumlar aracılığıyla kripto para biriktiren perakende yatırımcılardan tutarlı günlük alımlara tanık olduğunu belirtti.

Novogratz’ın liderliğindeki Galaxy Digital, düzenleyici zorluklara yanıt olarak operasyonlarını denizaşırı ülkelere kaydırıyor. Novogratz, özellikle yapay zekaya artan ilgi ile kripto endüstrisinin pratikliğini ve kullanışlılığını gösterme zamanının geldiğine inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP Davası Kararı Kripto Piyasasını Salladı: Ripple Zafer Kazandı, Altcoinlerde Boğa Eğilimi Başladı! Bitcoin'in Direnci Kırılacak mı?

Novogratz, telefonlarda Web3 vaadini yerine getiren bir uygulama olmadıkça, kripto anlatısının yakın zamanda dikkat çekeceğine inanmadığını söyleyerek açıklamalarını sonlandırdı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu