Haftalık Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC İçin Dönüm Noktası Yaklaşıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler liderliğindeki kripto karşıtı eylemler, Bitcoin fiyatını bir dönüm noktasına yaklaştırıyor.

Binance ve Coinbase gibi en büyük iki kripto borsasına karşı yapılan eylemler, yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatının en az bir hafta boyunca yatay hareketine devam etmesini beklemesine neden oldu.

Bitcoin, Coinbase ve Binance davasına, yaklaşan TÜFE, ÜFE ve ABD Fed Faiz Kararı’na ve ABD Hazine Bakanlığı tarafından ihraç edilen Hazine bonolarına rağmen boğa piyasası yaşayacak.

BTC Fiyatı Dönüm Noktasına Yaklaşıyor

Haftalık zaman diliminde, Bitcoin fiyatı haftalık 200-EMA’dan sıçradı. Ayrıca, çapraz direnç ve ufuk desteği bir üçgen oluşturuyor ve BTC fiyatı yükseliş için zirveye yaklaşıyor.

Haftalık Zaman Diliminde Bitcoin Fiyatı
Haftalık Zaman Diliminde Bitcoin Fiyatı

BTC fiyatının önümüzdeki haftalarda çoğunlukla yatay hareket edeceğini gösteriyor. Fiyat, Temmuz veya Ağustos başında beklenen üçgenin tepe noktasına yaklaştığında yükseliş hareketi başlayacak.

Günlük zaman diliminde, BTC fiyatı bulutun dibini tekrar test ediyor. Bitcoin’in günlük 200-EMA’dan da sıçraması bekleniyor. Bu zamana kadar, fiyat hareketi büyük ölçüde piyasa faaliyetlerine ve makro faktörlere bağlı olacak. Bununla birlikte, BTC fiyatının Ağustos ayından önce 30.000 doları geçmesi pek olası değil.

Günlük Zaman Diliminde Bitcoin Fiyatı
Günlük Zaman Diliminde Bitcoin Fiyatı

Balinalar, Binance ve Coinbase davalarından sonra dipten satın almaya başladı. Popüler analist Credible Crypto, Bitcoin’in 27.5 bin doları geri kazanması durumunda tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yolda devam edeceğimizi tahmin ediyor.

Haftalık Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini

ABD Hazine Bakanlığı’nın üçüncü çeyrek sonuna kadar 1 trilyon dolarlık hazine bonosu ihraç etmesi beklenildiği için Bitcoin ve Ethereum fiyatları baskı altında kalacak.T-bonoları nedeniyle boşalan ABD doları likiditesi, öncelikle borsaları kripto piyasasından daha fazla etkileyecek.

13-14 Haziran tarihlerinde yapılacak TÜFE, ÜFE ve ABD Fed Faiz Kararı, traderların birkaç hafta boyunca piyasa tepkisini belirlemesine yardımcı olabilir. ABD Federal Rezerv, Haziran ayında faiz artışını “atlamayı” planlıyor. CME FedWatch Aracı, Fed’in politika faizini değiştirmeden tutma olasılığının %70 olduğunu gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Miami Bitcoin'i Keşfetmek İstiyor

Bu arada, 10 yılı aşkın süredir hareketsiz olan bir cüzdan, 1.432,93 BTC değerindeki 37,8 milyon dolarlık varlığı yeni bir adrese transfer etti.

Son 24 saatte BTC fiyatı %1.57 düşerek, şu anda 26.358 dolar seviyesinde işlem görüyor. ETH fiyatı şu anda 1.845 dolar seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek değerler sırasıyla 1.822 dolar ve 1.874 dolar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu