Bitcoin Düşerken Kurumlar Rekor Çıkışlar Gerçekleştirdi

2022’deki “kripto çöküşü”, çeşitli varlıklar birkaç gün içinde değerlerinin %50’sini kaybettiği için dijital varlık endüstrisi tarihindeki en büyük ve en güçlü düşüşlerden biriydi. En dikkate değer durum, birkaç gün içinde 880 dolara düşen ve 2017 ATH’sinin altındaki değerlere gerileyen Ethereum oldu.

Piyasanın kapitalizasyonunda böylesine güçlü bir düşüş, artı dijital varlıkları olan veya açık pozisyonları olan şirketler tarafından alınan bir dizi tasfiye ve marj çağrısı, kurumsal yatırımcılar arasında korkuya ve bu da sektörden yaklaşık 500 milyon dolarlık çıkışa neden olabilir.

Bitcoin Düşerken Kurumlar Rekor Çıkışlar Gerçekleştirdi 2
Kaynak: CoinShares

Coinshares’e göre, çıkışlar 17 Haziran’da ortaya çıktı, ancak kurumsal yatırımcılar ve şirketler arasında var olan raporlama gecikmesi nedeniyle ancak şimdi yansıtıldı. Ana sebep, daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin ve kripto piyasası çöküşüdür. Verilerin önerdiği gibi, çıkışlar çoğunlukla Bitcoin’e odaklandı.

En büyük çıkış sağlayıcısı, aylık akış negatif 343 milyon dolar olan 490 milyon dolarlık WTD çıkışı sağlayan Purpose Bitcoin ETF’dir. Girişleri gören tek varlık, yatırımcıları “Bitcoin Short Emirlerine” maruz bırakan ve azalan bir varlıktan kar elde etmeyi sağlayan Short Bitcoin varlığıdır.

Çıkışların bölgesel kaynağına gelince, Kanada borsaları, 17 Haziran’da üzerlerinde büyük para çekme faaliyeti gördüğümüz için en büyük negatif hacim sağlayıcıları.

Neyse ki, piyasa zaten toparlanma sürecinde olduğu için bir sonraki raporda bu kadar büyük çıkışlar görmeyebiliriz ve kurumsal adreslerde nötr veya pozitif dinamikler beklemeliyiz.

Yazım zamanında, Bitcoin 20.735 dolardan el değiştiriyor ve Ethereum 1.186 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Winklevoss İkizleri Reklam Kampanyası Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu