FED’in Açıklamalarının Ardından Bitcoin Düzeltmeye Girdi

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40.000 dolar seviyelerinde daha fazla oynaklık gösteriyor. Yazım zamanında, BTC fiyatı %2.85 oranında düzeltme gerçekleştirdi ve şu anda 773 milyar dolarlık piyasa değeri ile 40.480 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, son fiyat düşüşü sırasında BTC 40.000 doların altına düşünce balinaların birikim yaptığını bildirdi. Santiment şunu kaydetti:

100 ila 10 bin BTC tutan balina adresleri, 10 Nisan’da Bitcoin fiyatının 40 bin doların altına düşmesinden bu yana toplu olarak 18.104 BTC daha biriktirdi. Ancak, varlıkları Ekim ayından bu yana hala önemli ölçüde düşüyor. Bu arada USDT satın alma gücü umut verici görünüyor.

Santiment

Perşembe günü erken saatlerde 43.000 dolara yakın işlem gören Bitcoin, Federal Rezerv’in yorumunun ardından gücünü kaybetti. ABD merkez bankası, hisse senetleri ve kripto gibi riske açık varlıklar için bir rüzgar sağlayan daha sıkı para politikası düşünüyor.

Mayıs ayındaki bir sonraki FOMC toplantısında Fed, faiz oranlarını 50 baz puan artırmanın ipuçlarını verdi.

Altcoin Piyasasındaki Hareket

Bitcoin ile birlikte, daha geniş kripto para birimi baskı altına girdi. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) %3 düştü. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment:

Ethereum’un adres etkinliği bu hafta gerçekten hızlandı ve Çarşamba günkü 592 bin adres, bir aydan fazla bir süredir en yüksek benzersiz etkileşim sayısı oldu. Bu arada, ETH için sosyal tartışmalar iki aydan fazla bir sürede en yüksek seviyelerine ulaştı.

FED'in Açıklamalarının Ardından Bitcoin Düzeltmeye Girdi 2
Nezaket: Santiment

Öte yandan, diğer tüm ilk on altcoin, %3-5 arasında bir düzeltme gerçekleştirdi. Altcoin piyasası, son zamanlarda Terra (LUNA) gibi hızlı hareketler gösteren altcoinlerle aktif ticaret gördü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   30 Mayıs 2022 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu