Bitcoin Fiyat Analizi: 11 Ocak - BTC MAGAZİN

Bitcoin Fiyat Analizi: 11 Ocak

  • Bitcoin fiyatı 24 saatlik zaman diliminde yüzde 8’den fazla düştü.
  • Kripto para birimi, 3.550 ABD dolarının üzerindeki tarihsel olarak güçlü bir destek alanından geri çekilmeye çalışıyor.
  • Bitcoin fiyatı Perşembe günü CoinMarketCap.com da toplu piyasa verilerine göre, Asya ve Avrupa seansının genelinde %8 den fazla düşüş yaşadı.
Bitcoin Fiyat Teknik Göstergeleri
Tradingview

Bitcoin fiyatı düşüş eğilimli flama oluşumunun altında . Flamadaki (B) olarak gösterilen mavi noktalı trend çizgisi, başarısız olan desteği belirtirken, üst trend çizgisi (A), seans direnci olarak güçlü görünüyor.

Şimdi buradan Bitcoin için iki olası fiyat hareketi kaldı: ya geri çekilme girişiminde bulunabilir ya da düşüş eğilimini daha da uzatabilir. İlk önce ilk senaryoyu tartışalım.

Geri Çekilme Senaryosu

Tahminimizce Bitcoin sahte bir koparma bölgesi içinde işlem görüyor. Eğilimin yönüne bağlı olarak bu alanın iyi bir destek ve direnç olduğu kanıtlanmış altı ayrı durum var. Mavi renkteki küçük kare kutular, Bitcoin fiyatının, alanı daha önce 3.556 ile 3.652 $ arasında test ettiğini gösteriyor.  Seansların çoğu sırasında, yatırımcılar bu bölgeyi satın almak için bir sinyal olarak değerlendirdiler.

En son satın alma işlemi 5. ve 6. karelerde görülebilir. 24 Aralık ile 27 Aralık arasındaki fiyat hareketi de benzer bir işlem hissini yansıtıyor.

Bu nedenle, sadece Bitcoin’in (B) noktasının altına düşmesi, düşüş momentumunu artıracağı anlamına gelmez. Kripto para birimi, fiyatı 4.000 dolar direnç ve 3.652 dolar destek olarak tanımlanan orta vadeli yan konsolidasyon alanı içerisinde fiyatlara itmek için bir gerileme görebilir.

Arıza Senaryosu

Uzatılmış bir arıza hareketi, Bitcoin’in geçici taban alanına yakın, 3.110 $’ ın üzerinde bir çift taban oluşturmasına yol açabilir. Daha önce, analistler, 2.500 dolara doğru yeni düşük seviyeler oluşturmak için Bitcoin’in alt alanın da altına kırılacağını tahmin ediyorlardı. Teknik açıdan bakıldığında çift dipli bir senaryo, bir eğilimi uzatmak yerine tersine çevirme olasılığına sahip. Genel olarak, iki taban arasında uzun bir süre geçerse, bu geri dönme ihtimalinin daha fazla olmasını sağlar.

CCN

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu