Bitcoin Fiyat Düşüşleri Bitiyor mu?

Lider kripto para  birimi Bitcoin (BTC), Kasım ayında ulaştığı rekor seviyesi olan 69.000 $’dan yaklaşık %70 düştü. Son piyasa çöküşünün ardından, Bitcoin 18 Haziran’da 17.592 $’a düştü ve daha sonra 20.000 $’a doğru toparlandı. Yazım anında Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2,43 düşüşle 20,792 $’dan el değiştiriyor.

Tarihsel arka plan, Bitcoin’in ayı piyasasının en düşük seviyesine yakın olabileceğini gösteriyor. Hafta sonu yaptığı bir yorumda, zincir içi analitik şirketi Glassnode,

“bu” ayı piyasasının artık kesin olarak tarihsel normlar ve büyüklük içinde olduğunu belirtti.

Bitcoin ve diğer altcoinler bir darbe almış olsa da, bu üç gösterge Bitcoin fiyatındaki son düşüşün rotasını tamamlamış olabileceğini gösteriyor.

DeMark göstergesi

DeMark olarak da bilinen TD sıralı teknik göstergesi, Bitcoin satışının çoğunluğunun zaten gerçekleştiğini gösteriyor. Bir piyasa trendinin zirve yapıp yapmadığını belirlemek için çalışma, grafik modellerine bir sayma tekniği uygular. DeMark göstergesine göre, Bitcoin, geri dönüşün yakın olduğunu gösterebilecek maksimum 13 olumsuz sayıyı yazdırdı.

Doğrusal regresyon kanalı

Doğrusal regresyon kanalı tekniğinin amacı, bir dizi Bitcoin fiyat değişikliğine en yakın olan bir hattan istatistiksel olarak beklenmedik sapmaları bulmaktır. Şu anda Bitcoin, Aralık 2018’in en düşük seviyelerinde başlayan ve oldukça sıra dışı olan yukarı doğru eğimli bir regresyon çizgisinin altına üç standart sapma düştü. Bazı analistler bunu satışların zirve yapmış olabileceği şeklinde yorumluyor.

Göreceli güç endeksi

Bir momentum göstergesi olan göreceli güç endeksi, Bitcoin’in satışlarının bir mola için hazır olduğunu önerebilir. Gösterge şu anda 2010’dan bu yana en düşük noktasına yakın ve haftalık 30’un altındaki “aşırı satım” alanına girdi. Analistler, Bitcoin’in 2018’de bu kadar “aşırı satım” seviyelerine en son ulaştığında, kripto para biriminin ardından güçlü bir rahatlama rallisine başladığını belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale, Bir Hafta İçinde Yüklü Miktarda Bitcoin Satın Aldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu