Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC Önümüzdeki Hafta Hangi Yöne Gidecek?

Bitcoin (BTC) kripto paralar içerisinde son birkaç haftadır istikrarlı bir seyir izleyerek dikkatleri üzerine çekiyor. Şu ana kadar stabil bir işlem aralığı gösteren BTC hakkında, CrediBULL adlı ünlü bir analist önümüzdeki hafta için bazı tahminlerde bulundu.

BTC’nin Gelecek Hafta Fiyat Tahmini

Şu an Bitcoin, geçtiğimiz 24 saatte yaşadığı kayıpları telafi ederek $29,368.16’dan işlem görüyor. Genel anlamda, Bitcoin fiyatı geçen hafta boyunca %2.3’lük bir yükseliş kaydetti.

CrediBULL, BTC’nin kısa vadede 28,700 ila 29,000 fiyat aralığını test edebileceğini belirtiyor. Bu aralıkla ilgili olarak, analist, son dönemlerde görülen ani alım hareketlerini dengede tutmak için daha fazla satış olmadığı sürece bu seviyenin korunacağını öne sürüyor.

CrediBULL’a göre, bu fiyat seviyesinde küçük bir düşüş, yeni bir yükseliş trendi öncesi olumlu olabilir. Zira boğa piyasalarının doğal bir parçası olan düzeltmeler, piyasanın genel seyrini değiştirmeyecek.

Yıl genelinde, Bitcoin’in bu yılın başından bu yana ulaştığı en yüksek seviye olan $31,474’ü aşamadığını görmekteyiz ve bu, yakın gelecekte gözlemlememiz gereken önemli bir seviye olarak kalmaya devam ediyor.

BTC Neden Dirençle Karşılaşıyor?

Bitcoin’in bu yıl sergilediği direnç, temel faktörlerin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. ABD, SEC’ten beklenen spot Bitcoin ETF onayı geciktirildi.

Bazı endüstri uzmanları, spot BTC ETF onayının, Bitcoin’in yıl başından beri kırdığı 32.000 dolarlık fiyat direncini aşmasında büyük bir rol oynayabileceğini düşünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Sosyal Medyada Korku - Bitcoin'in Yükselmesine Neden Olan Şey Bu Mu?

Sonuç olarak, Bitcoin’in gelecekteki performansı konusundaki beklentiler oldukça yüksek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu