Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 2.400 Dolara Yolculuk Başlıyor mu?

Ethereum’un değeri, kripto para piyasasındaki satış eğilimine karşın $1,800 seviyesinin üstünde direnç gösteriyor.

ETH fiyatı, son 24 saat boyunca $1,843 seviyesinde hareket ediyor. 5.2 milyar dolarlık işlem hacmi ve 222 milyar dolarlık pazar büyüklüğü ile dikkat çekiyor.

Ethereum’da Yükselişin İşaretleri

Ethereum’un günlük grafiği, ters baş ve omuz olarak bilinen bir desenin ortaya çıktığını gösteriyor. Bu desenin doğrulanması durumunda Ethereum’un $2,424 seviyesine kadar yükselebileceği öngörülüyor.

Bu, genellikle varlık değerlerinde bir yükseliş trendinin yakın olduğunu belirten bir sinyaldir. Formasyon, fiyatın Ethereum’da olduğu gibi $1,960 seviyesindeki boyun çizgisinin üzerine çıkmasıyla tamamlanır.

Yatırımcılar, fiyatın boyun çizgisinin üzerine çıktığını gördüklerinde alım yapabilir ve potansiyel olarak %24’lük bir artış, yani $2,424’e kadar bir yükseliş bekleyebilirler.

Ethereum şu an, Bitcoin ile benzer bir şekilde, azalan bir hareketlilikle karşı karşıya. Ancak teknik analizlere göre Ethereum, özellikle MACD indikatörü al sinyali verdiğinde, olası bir yükselişe hazırlanıyor.

ETH/USD Günlük Grafik
ETH/USD Günlük Grafik

Ethereum’un bu yükseliş trendini sürdürebilmesi için gün sonunda $1,858’deki 50 günlük Hareketli Ortalama direncini aşması gerekiyor.

Ancak, eğer Ethereum $1,960 direncini kıramazsa, değerinde daha büyük düşüşler olabilir. Bu, Ethereum’un $1,800’ün altına inebileceği ve daha sonra belki de Mayıs ayının en düşük değeri olan $1,405’e kadar gerileyebileceği anlamına gelir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'un Sermaye Akışı 7 Milyar Dolara Ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu