Bitcoin Fiyatı Toparlanabilecek mi? - BTC MAGAZİN

Bitcoin Fiyatı Toparlanabilecek mi?

Piyasa çökmeden önce, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmıştı. Şimdi, yatırımcılar Bitcoin’in nasıl bir yol izleyeceğini anlamaya çalışıyorlar.

Bitcoin boğa koşusuna başlayarak, Ekim ve Kasım aylarında 12.900$’dan 19.000$’ın üzerine çıkmıştı. Ancak dün, Bitcoin’in fiyatı neredeyse 16.400$’a düştü ve sadece 24 saat içinde %15’lik bir düşüş kaydetti. Ancak önünde daha fazla kayıp var mı yoksa fiyat toparlanabilecek mi?

Eden Block VC’nin genel müdürü Lior Messika, “Bitcoin’in fiyatı şu an için 17.000$ civarında sabitlenmiş görünüyor, dün çok hızlı bir düşüş gerçekleşti ancak aynı hızla dengelendi” dedi.

Diğer bir deyişle, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden hızla düşerken, Bitcoin’in Ocak 2018’i anımsatan bir fiyat düşüşüne başlamak üzere olmadığı söylenebilir.

Bu iyimserliğin bir nedeni, yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin hala çok genç olması ve bu ilginin artmaya devam etmesinin muhtemel olmasıdır.

Bu güçlü yatırımcı ilgisi yalnızca Bitcoin’in daha yüksek bir fiyata ulaşmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda Bitcoin’in bir varlık olarak popülaritesini artırmaya devam edecek.

Madencilik tesisleri sağlayıcısı Greenidge Generation CFO’su Tim Rainey, “Kurumsal şirketler kripto para birimlerini bir değer deposu olarak satın alırken veya bunları ürünlerine veya hizmetlerine entegre ederken, şu anki piyasa rallisi 2017’de tanık olduklarımızın aksine, daha güçlü temeller tarafından yönlendirildi” dedi.

Bununla birlikte, çoğu Bitcoin destekçisi için uzun vadeli bir hedef olan ana akım benimsenme, büyük yatırımcıların piyasaya girmesinde yatıyor olabilir.

Komodo’nun bölge müdürü Charles Gonzalez, “2017’de hepimiz benimsenmeden bahsediyorduk ancak şimdi Bitcoin’in benimsenmesi gerçekten gerçekleşiyor gibi görünüyor. PayPal ve diğer büyük Fintech’ler BTC’ye giriyor” dedi.

Dahası, MicroStrategy ve Square gibi finans dünyasının devlerinin Bitcoin’e yatırım yapmaya devam etmesiyle, Bitcoin‘in artan kıtlıktan faydalanması ve fiyatının artması muhtemeldir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu