Ethereum, Cosmos ve BAT Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

Ethereum, Cosmos ve BAT Fiyat Analizi

Kasım ayının büyük bölümünde, Bitcoin en son 2017’de görülen ATH’sine yaklaşırken, kripto piyasası güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı. Ancak BTC 19.000$ seviyesinin üzerindeki konumunu koruyamadı ve şu anda piyasadaki birçok altcoin düzeltme yapıyor.

Ethereum (ETH)

ETH/USD. Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı, son 24 saatte %12.5’lik fiyat düşüşü yaşadı ve şu anda 503.2$’dan işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre, ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi 24 milyar dolar ve piyasa değeri 57 milyar dolardır. Yazı kaleme alınırken, ETH 504$’lık desteği test ediyor ve coin daha fazla düşüş yaşarsa, 480$’lık desteğe ulaşabilir. Bununla birlikte, yükseliş trendi başlarsa, 532$ seviyesinde önemli bir direnç bulunuyor.

Bollinger Bantları önemli ölçüde daraldı ve ETH’nin fiyatı için düşük volatilite gösteriyor. Öte yandan, RSI göstergesi artık yavaşça aşırı satış bölgesinden uzaklaşarak nötr bölgeye doğru hareket ediyor.

Cosmos (ATOM)

ATOM/USD. Kaynak: TradingView

26 Kasım’ın erken saatlerinden bu yana, Cosmos’un fiyatı yüzde 12’ye yakın düştü. Yazı kaleme alınırken Cosmos, 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 5.19$’dan işlem görüyor. Coin şu anda 5.14$ civarını test ediyor.

EMA şeritleri artık coinin mevcut işlem fiyatının üzerine yerleşti ve bir yükseliş trendi meydana geldiğinde direnç oluşturması muhtemeldir. RSI göstergesi aşırı satış bölgesine yakın kalmaya devam ediyor ancak nötr bölgeye doğru ilerliyor.

BAT

BAT/USD. Kaynak: TradingView

Son birkaç gün içinde çoğu altcoinde olduğu gibi, BAT 26 Kasım’ın başlangıcından bu yana %15’e yakın bir fiyat düşüşü yaşadı. Yazı kaleme alınırken, 0.217$’dan işlem görüyor ve işlem hacmi ise 213$’dır. BAT, 0.212$ ve 0.206$ civarında iki güçlü desteğe sahip. Bununla birlikte, fiyat düzeltmesi BAT’ın yükseliş trendine girmesine yol açarsa, 0.230$’da güçlü bir direnç bulunuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu