Bitcoin Halvinginin Ardından Sırada Ne Var?

  • 2020’de kripto para biriminde en çok beklenen olay gerçekleşti.
  • Bitcoin üçüncü halving etkinliğinden geçti.
  • Bu sadece dört yılda bir gerçekleşen bir olaydır ve şimdi en son Bitcoin madencilik bloğu ödülü BTC’deki blok ödülünü 12.5’ten 6.25’e düşürmüştür.

Beklenen olayın ardından, önde gelen kripto para biriminin fiyatı şu anda son 24 saatte %1,07’lik bir düşüşün ardından 8742$’dan işlem görmektedir. Birçoğunuzun bileceği gibi, birçok yatırımcı ve analiz, halvingi, ikiye katlamanın potansiyel sonucunu, bitcoini tüm zamanların en yüksek seviyesine çeken bir şey olarak gördü. Henüz hiçbir şey olmadı…

Önceki iki halvinge bakıldığında, BTC fiyatı halvinglerin ardından yükseldi ve sonuç olarak, durduğu olay çeşitli bir fiyat tahminine konu oldu. Bazı insanlar olayın bitcoin fiyatı üzerinde çok az etkisi olacağını ya da hiç etkisi olmayacağını tahmin ederken, diğerleri olayın kesinlikle BTC üzerinde etkili olacağını düşünüyordu.

Bu etkinliğin bir sonucu olarak, endüstrideki birçok uzman, çok sayıda madencinin birden fazla madencilik cihazı aniden eskimiş olacağından yeni bitcoin üretmeyi kapatacağını tahmin etti.

Olay henüz yeni gerçekleşmiş olsa da, yazarım sırasında BTC‘nin fiyatında hâlâ çok fazla şey olmamıştır. Bu, ertesi gün veya iki gün sonra hiçbir şey olmayacağı anlamına gelmez, ancak şuan için bir şey söylemek zor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın