Bitcoin Madencileri Tekrar Satış Gerçekleştirecek mi?

Bitcoin fiyatı, piyasadaki artan satış baskısı ve oynaklığın ortasında toparlanma mücadelesi veriyor. Düşen BTC fiyatı, Bitcoin madencileri için tüm zamanların en yüksek (ATH) madencilik zorluğuna da yol açtı. Ancak uzmanlar, madencilerin yeniden teslim olabileceğini öne sürdü.

Madenciler daha fazla Bitcoin satacak mı?

Cryptoquant tarafından hazırlanan bir rapor, Bitcoin madenciliği zorluğunun madenci için çok yüksek olduğunu öne sürüyor. Bu doğrudan maliyetlerin yükseldiği ve mevcut durumun iş yapmaya uygun olmadığı anlamına gelmektedir. Madencilerin tam güçle çalışmamasının ana nedeni budur.

Bitcoin hashrate’inin aylardır ilk kez sert bir şekilde damping yaptığını da belirtiliyor. Bu muhtemelen madencilerin teslim olduğunu gösteren bir işaret. Ancak bu aynı zamanda dibin yakın olduğunun da sinyalini veriyor.

Ancak artan enflasyon ve düşen Bitcoin fiyatı madenciler için böyle bir ortam yaratmış durumda. Bu arada, mevcut sonuçlar önceki sonuçlarla uyumlu olmayabilir. Pozitif madencilik zorluk ayarı, madencilerin 6 Aralık civarında olabilecek bir sonraki ayarlamayı planlamasına yardımcı olabilir.

Bitcoin fiyatı son 30 günde %23 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatı, yazının yazıldığı sırada ortalama 16.208 dolardan işlem görüyor. Ancak 24 saatlik işlem hacmi %28 artarak 24 milyar dolara ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Umman, Bitcoin Madenciliğine 1,1 Milyar Dolarlık Yatırım Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu