Binance 127.000 Bitcoin (BTC) Taşıdı

Bitcoin (BTC) fiyatı Pazartesi günü aniden düşerek 16,5 bin dolarlık destek seviyesini kırdı. Analistler, Bitcoin’in dibi onaylamak için 14.500 dolara gerilemesini bekliyor. 

Ancak bazıları, tarihsel ayı piyasası verilerine dayanarak BTC fiyatının mevcut seviyelerden yükselebileceğine inanıyor. Bu arada, balinalar bu ay büyük miktarlarda Bitcoin taşıdı.

Binance, 2 Milyar Doların Üzerinde BTC Taşıdı

Whale Alert, 28 Kasım’da attığı bir tweet’te, 2.06 milyar dolar değerindeki 127.351 BTC’nin kripto borsası Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını ortaya çıkardı. Kripto topluluğu, Binance’ten hareket eden devasa miktardaki Bitcoin’in ardındaki nedenle ilgili endişelerini dile getirdi.

Lookonchain, Binance’in gerçekten de 127.351 BTC’nin tamamını bir soğuk cüzdandan yeni bir cüzdan adresine aktardığını ortaya çıkardı. Binance soğuk cüzdanı artık sıfır değerinde. Bu arada topluluk, Bitcoin bugün ani bir satış gördüğü için BTC’nin satılıp satılmayacağını sorguluyor.

Etkilenen soğuk cüzdan, 26 Ekim ve 11 Kasım’da büyük BTC hamleleri yapanla aynı. Cüzdana 18 Kasım’da 127.351 BTC giriş gördü. Şimdi 127.351 BTC başka bir yeni cüzdana aktarıldı.

Bitcoin fiyatı şu anda son 24 saatte %2’nin üzerinde düşüşle 16.218 dolardan işlem görüyor. BTC fiyatı Pazartesi günü büyük bir satış gördüğü için işlem hacmi %28’in üzerine çıktı. Bitcoin için 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviye sırasıyla 16.086 dolar ve 16.594 dolar.

Binance CEO’su “CZ” transferin Proof-of-Rezerv Denetiminin bir parçası olduğunu söyledi. Denetçi, cüzdanı Binance’in kontrol ettiğine dair kanıt istedi. Böylece Binance ekibi 127 bin BTC’yi yeni bir cüzdana gönderdi.

“Bu, Rezerv Kanıtı Denetiminin bir parçasıdır. Denetçi, cüzdanı kontrol ettiğimizi göstermek için kendimize belirli bir miktar göndermemizi istiyor. Ve geri kalanı, yeni bir adres olan Adresi Değiştir’e gider… FUD’u görmezden gelin!”

CZ

Blockchain güvenlik denetçisi Hacken CEO’su Dyma Budorin, varlıkların kanıtının incelenen cüzdanla metin beyanları imzalayarak da yapılabileceğini iddia etti. CZ, ekibin denetçilere aynı şeyi söylediğini ancak tüm cüzdan altyapılarının imzalamayı desteklemediğini açıkladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg Uzmanı: Bitcoin Spot ETF Milyar Dolar Çekebilir

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu