Dogecoin Balinası 200 milyon DOGE Taşıdı, Popüler Meme Coin Düşüşe Geçti

Orijinal meme kripto parası Dogecoin (DOGE) son 24 saatte yaklaşık %11 düştü. Düşüş başladığında, isimsiz bir balina, bir Robinhood cüzdanından olduğu iddia edilen 200 milyon Dogecoin’i taşıdı.

Orijinal meme parasının fiyatı Cuma ve Cumartesi arasında yaklaşık %15 arttı. Bunun nedenlerinden biri muhtemelen Elon Musk’ın  Twitter’ın Android ve iOS uygulamaları için uygulama mağazalarında sorun yaşaması durumunda “alternatif bir telefon” üreteceğini belirttiği tweet’iydi.

Görünüşe göre DOGE topluluğu, Elon Musk’ın Şubat 2021’de bahsettiği gibi, meme parasının küresel olarak benimsenmesi için başka bir potansiyel fırsat olduğuna karar verdi ve onu “halkın kriptosu” haline getirdi.

Topluluk, Musk’ın bu potansiyel akıllı telefonunu bir şekilde “Tesla telefonu” olarak adlandırdı. Ayrıca, DOGE’nin uzun süredir tutkulu bir destekçisi olan Musk, içerik oluşturucuları ödüllendirmek için ödeme seçeneklerinden biri olarak Dogecoin’i Twitter’a entegre etme niyetinden birkaç kez bahsetmiştir. Bununla birlikte, son iki yılda Elon Musk’ın tweet’leri, Dogecoin fiyatı için “itme gücünü” kaybetmeye başladı ve yeni bir işletim sistemine sahip alternatif bir akıllı telefon başlatma niyeti ana itici güçse, uzun sürmedi.

Yaklaşık 19 saat önce, popüler izleme hizmeti Whale Alert, “bilinmeyen” cüzdanlar arasında 200 milyon DOGE transferinin yapıldığı haberini yaydı. Bu meme coin miktarı, işlemin yapıldığı tarihte 20.872.621$ olarak değerlendirilmiş ve 1.9 DOGE yani 0.19$ ücret karşılığında gerçekleştirilmiştir.

Yorum dizisinde Twitter kullanıcısı @Zangermeister, bu işlemin detaylarını öğrendiğini belirterek; 200 milyon DOGE’nin popüler aracılık platformu Robinhood’dan anonim bir kripto adresine çekildiğini iddia ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin'in (DOGE) Fiyatı, Twitter ve Balinaların Etkisiyle Düşüyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu