Bitcoin Madenciliği Zorluğu Düşerken Pantera Capital CEO’su Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Temmuz 2021’den bu yana ilk kez Bitcoin madencilik zorluğu önemli ölçüde düştü. İlginç bir şekilde, düşüş yalnızca bu ay içinde bir değil iki kez gerçekleşti. Bu arada Pantera CEO’su, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 400 bin dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin Madenciliği Zorluğu azaldı

Glassnode’dan alınan verilere göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu 17 Mart’ta %0,35 düştü. Bu, Bitcoin’in bu ayın başlarında gördüğü %1,5’lik ilk düşüşün ardından geldi.

Bitcoin madenciliği zorluğu, ağın bilgi işlem gücüyle orantılı otomatik bir ayarlamadır, aksi halde hash oranı olarak adlandırılır. 

Özellikle, Bitcoin madenciliği hash oranı Şubat ayında 248 EH/s’lik bir ATH’ye ulaştı ve varlığın geçen yıl kendi yetki alanı içindeki Çin madencilik yasağından tamamen kurtulduğuna dair beyanlara yol açtı.

Dünyadaki mevcut olaylara bakıldığında, Rusya’nın kripto madencilerinin Çin’den göç ettiği birkaç ülkeden biri olduğu gerçeği göz önüne alındığında, düşüş tamamen şaşırtıcı değil. Rusya, devam eden Ukrayna işgali nedeniyle dünyanın geri kalanından ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya.

Bunun yanı sıra, Rusya dünyanın en büyük gaz ve fosil yakıt ihracatçılarından biri olduğu için Ukrayna’daki savaş da dünya genelinde elektrik fiyatlarında bir artışa yol açtı. Bu koşullar bir araya getirildiğinde, büyük olasılıkla bazı madencilerin madencilik makinelerini fişten çekmelerine ve böylece zorluk seviyesini düşürmelerine yol açacaktı.

Pantera Capital CEO’su: Bitcoin’in 2025 yılına kadar 400 bin dolar olmasını bekliyor

Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda , Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yıl içinde katlanarak artacağını açıkladı.

Morehead’e göre, akıllı telefonu olan hemen hemen herkes önümüzdeki 5-10 yıl içinde kriptoya erişebilecek. Bu küresel benimsemenin, özellikle daha fazla kurumsal yatırımcının alana girmesiyle birlikte, 2025 yılına kadar kripto paranın fiyatını 400.000 dolar aralığına çekmeye yardımcı olacağını düşünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Darknet Pazarlarında Bitcoin İşlemleri 2 Kat Arttı

Diğer dijital varlıklar hakkında konuşan kurucu, Solana, Ethereum ve diğerleri gibi diğer kripto varlıklarının mevcut değerlerinin 100 katına kadar büyüme potansiyeline sahip olduğunu açıkladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu