Mart Ayının Gözde GameFi Tokenleri

Çok büyük kullanıcı sayısı artışı yaşanan sektörlerden biri GameFi. Yüz milyonlarca dolar ticaretin döndüğü GameFi projeleri, sadece oyun değil aynı zamanda merkeziyetsiz piyasa görevi görüyorlar. GameFi ve Play to Earn, insanların geçim kaynağı olarak görebilecekleri kadar büyük sektörler ve her gün bir sürü yeni p2e oyunu piyasaya sürülüyor. 2022 Mart ayının gözde GameFi coinleri Enjin Coin, WAX, Smooth Love Potion ve DeFi Kingdoms.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin ekosisteminde büyük gelişmeler mevcut. Polkadot Parachainlerine ilk kez bir oyun projesi ve NFT projesi dahil oldu. Polkadot parachainleri arasında 2021’deki son müzayedede birinci olan Efinity, bu ay içinde yayına başlayacak. 214 milyon dollardan çok DOT toplamayı başaran proje olan Efinity, bir NFT RPG olan CryptoBlades oyununu entegre edecek. NFT’ler için destek ve oyun araçları paketiyle kullanıcılara ve tokenlere değer katılacak. Play to earn sektörünün önde gelen projelerinden olan Enjin, şu anda 7 gün önceki fiyatının %3,3 üzerinde $1,38’dan işlem görüyor. Ağdaki gelişmeler ve ağa gelecek yeni oyuncular ENJ fiyatını $2,50’ın üzerine çıkarabilir.

WAX (WAXP)

WAX Dynasty, DeFi ve kripto dolandırıcılıklarının nasıl tespit edileceğine ve bunlardan korunma yöntemlerine dair çalışmalarını artırdı. WAX Dynasty’e göre, bir yatırım gerçek olamayacak kadar iyi getiri imkanı sağlıyorsa o muhtemelen dolandırıcılıktır. Kripto paraların neredeyse hepsi hala spekülatif varlıklar ve WAX gibi protokoller kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor. WAXP, bir hafta önceki fiyatının %7,9 altından $0,275’dan işlem görüyor. Ağda popüler olan Goldmand gibi oyunlar kullanıcı sayısını ve Ancor Protocol kullanımını artırıyor. WAX, güçlü bir yükselişle $0,50 direncine kadar ulaşabilir.

Smooth Love Potion (SLP)

Axie Infinity’nin oyna kazan tokeni Smooth Love Potion, bir oyun tokeni olmaktan daha ileri bir tanıma ulaştı ve insanlara oynayarak geçimlerini sağlama fırsatı verdi. Reddit’in kurucu ortaklarından olan Alexis Ohanian, Axie Infinity’nin yatırımcısıdır ve beş sene içinde oyna kazan oyunlarının tüm oyun sektörünün %90’ını oluşturacağına inanıyor. Axie Infinity’nin gelişen ekosistemi ve rekabetin maliyeti arttıkça SLP fiyatında da artış görülebilir. SLP, yedi gün önceki fiyatının %5,9 altında $0,0164 fiyatından işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Pazarlama Stratejisi Trendleri

DeFi Kingdoms (JEWEL)

Harmony blok zinciri, ağdaki projelerle çok fazla gündeme gelmiyor. Ama bir kez popüler olduğunda bu ağın en popüler ürünü olan DeFi Kingdoms’ın artışının önü alınamayabilir. Şubat ayında bir milyar dolara yakın TVL değerine ulaşan proje, 200 bine yakın benzersiz cüzdan sayısı ile oyuncuya sahip. DeFi Kingdoms, p2e ekosistemi içinde benzersiz bir projedir ve oyunda kazanılan tohumlar bahçedeki likidite havuzlarına ekilerek para kazandırır. Oyun, her ay oyuncu sayısını ve proje bilinirliğini artırıyor. Geçen haftaya göre %6,7 düşüş yaşayan JEWEL, yazı yazıldığı sırada $4,16’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu