Bitcoin mi Ethereum mu? İşte Binance Borsasında En Çok Aratılan ve Biriktirilen Kripto Para

Bellatrix yükseltmesini başlatan bir güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte, yatırımcılar giderek daha fazla Ethereum satın almaya yöneliyorlar. Kripto borsası Binance’den alınan rakamlar, Ethereum’un şu anda en çok aranan kripto para birimi olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar, son zamanlardaki yükseliş ivmesine rağmen Bitcoin yerine Ethereum birikimine öncelik veriyor.

Crypto Compare’den alınan rakamlara göre, Binance’de Ethereum alımı yıllık rekorları kırıyor. Binance’deki ETH çiftlerine açık ilgiye bakıldığında, kripto para birimi büyük bir çekiş gösteriyor. Binance’de BTC/USDT ve ETH/USDT için açık faiz şimdi %56,4. Ayrıca, ETH birikimi bu yıl 2,26 milyar dolarla en yüksek seviyesine ulaştı.

“ETH/USDT çifti için toplam açık faiz, yılın en yüksek seviyesi olan 2.26 milyar dolara ulaştı.”

Crypto Compare

Binance Kullanıcıları Üzerindeki Ethereum Merge Etkisi

Ethereum ve yaklaşan Merge etrafındaki coşkuya rağmen, ETH fiyatı son birkaç gün içinde önemli ölçüde düştü. Cuma günü 1.900 doların hemen altında işlem gören ETH, 1.600 doların altına düştü. Yazım anında Ethereum fiyatı son 24 saatte %2,20 artışla 1,606 $ seviyesinde bulunuyor. Haftalık bazda, kripto para birimi %15,76’ya kadar düştü.

Bu arada geliştiriciler, 15 Eylül civarında Ethereum ağındaki son ana ağa hazırlanıyorlar. Ana ağ kullanıcılarının Bellatrix aktivasyonundan önce v22.8.1’e yükseltmeleri gerektiğini söylediler. Yükseltme, Merge için önemli yapılandırmaları içerir. 18 Ağustos’taki bir Ethereum Çekirdek Geliştiricileri toplantısında ekip, 15 Eylül için Merge programını onayladı.

Ethereum Geliştiricisi Vitalik Buterin daha önce Merge kesin tarihinin hash oranına bağlı olacağını söyledi. Ethereum Mainnet, Proof of Work (PoW) ile Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçiş için Beacon zinciri ile birleşmeye hazır, dedi. Geliştiriciler daha önce geçici Merge tarihinin 19 Eylül civarında olduğunu tahmin etmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ETH Yeni ATH'ye Ulaştı, Grayscale 38 Milyon Dolar Değerinde ETH Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu