Rapor: Kurumsallar Bitcoin ve Ethereum’da Nasıl Pozisyon Alıyor?

Geçen hafta pazar genelinde büyük bir satışa rağmen, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 9 milyon dolarlık küçük çıkışlar gördü. CoinShares’in Dijital Varlık Fonu Akışlarına göre, Bitcoin (BTC) üst üste üçüncü hafta toplam 15 milyon dolarlık çıkış görürken, Ethereum (ETH) geçen hafta 3 milyon dolarlık giriş bildirdi.

Bu, yatırımcıların 15 Eylül’de beklenen Merge nedeniyle Bitcoin yerine Ethereum hakkında daha olumlu olduklarını gösteriyor.

Kripto Yatırım Ürünleri Çıkış Raporu

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares, 19 Ağustos’ta sona eren hafta için Dijital Varlık Fonu Akışları raporunu yayınladı. Rapor, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta 9 milyon dolarlık küçük çıkışlar gördüğünü ortaya koyuyor. Ayrıca, dijital varlık yatırım ürünleri, yıllık ortalamada hala %55 düşüşle 1 milyar dolar hacim kaydetti.

Rapor, şu anda kripto piyasası baskısı nedeniyle yatırımcıların düşük katılımını gösteriyor. Çıkışların çoğu çoğunlukla ABD, Almanya ve İsveç’te rapor edildi. Oysa Brezilya, İsviçre ve Avustralya’daki yatırımcılar kripto yatırım ürünlerine fon döküyor.

Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri, arka arkaya üçüncü çıkış haftasında 15 milyon dolarlık çıkış gördü. Bitcoin (BTC), Fed’in faiz artışlarını çevreleyen FUD nedeniyle hafif olumsuz duygulara tanık oluyor. Bununla birlikte, short Bitcoin geçen hafta toplam 0.2 milyon dolarlık küçük girişler gördü. Son ayı piyasası rallisi BTC fiyatını 25 bin doların üzerinde tutamadı ve fiyat 21.000 seviyesinin altına düştü.

Ethereum (ETH) yatırım ürünleri, toplam 3 milyon dolarlık giriş gördü. Bu, toplam 162 milyon dolarlık 9 haftalık giriş akışına işaret ediyor. Sürekli girişler, Merge ve tarihindeki netliğin iyileştirilmesinin sonucudur. Ethereum çekirdek geliştiricileri, 15 Eylül’de Merge için baskı yapıyor.

Cardano (ADA), XRP ve Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere diğer altcoin yatırım ürünleri hafif girişlere tanık oldu. Bununla birlikte, Solana (SOL) ikinci hafta için toplam 1.4 milyon$’lık çıkışlar gördü. Kurumsal yatırımcılar yaklaşmakta olan bir kripto piyasası rallisini bekliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin Ödemelerine Ne Zaman Devam Edeceğini Açıkladı

Blockchain ürünleri de geçen hafta 1,6 milyon dolarlık çıkışla olumsuz duygular bildirdi.

Kurumsal yatırım ürünleri, geçtiğimiz hafta piyasa genelindeki satışların ortasında nispeten daha az etki gördü. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı geçen hafta %10’un üzerine düşerek önceki kazançlarını kaybetti.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı yazım anında sırasıyla yaklaşık %1 ve %2 artışla 21.385$ ve 1.604$’dan işlem görüyor. Kurumsal yatırımcıların kriptoya bakışı, balinalardan ve perakende yatırımcılardan nispeten daha güçlü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu