Energy Web Token (EWT) Nedir? Energy Web Token (EWT) Geleceği ve Yorum 2022

Energy Web Token (EWT) Nedir?

Energy Web Token (EWT), enerji endüstrisinde kurumsal düzeyde uygulamaları desteklemek için özel olarak tasarlanmış, halka açık bir Ethereum Proof-of-Authority sanal makine blok zinciri olan Energy Web Chain’in yerel token’ıdır.

Energy Web Token, izlenebilir bir enerji sistemi, demokratikleşme ve karbondan arındırma oluşturarak enerji endüstrisindeki uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için tasarlanmış açık kaynaklı bir platform olan Energy Web Chain’in yerel kripto para birimidir.

Tarihsel olarak, şebeke operatörleri, güç tüketimini artırmak ve karbon enerji tüketimine olan bağımlılığı azaltmak için fiziksel altyapıyı sağlamıştır. Enerji Web Zinciri (EW Zinciri), ağ operatörlerini, müşterileri ve fiziksel varlıkları (güneş panelleri, termostatlar ve elektrikli araçlar gibi) birbirine bağlayan dijital altyapı sağlamayı amaçlar.

EW Chain’in çalışmasının merkezinde, şebeke esnekliğini artırmak için enerji piyasası oyuncularını birbirine bağlamak için tasarlanmış bir teknolojiler yığını olan Energy Web Merkezi Olmayan İşletim Sistemi (EW-DOS) yer alır.

Ağının işleyişinin anahtarı, ana ağ operatörlerini telafi etmek için kullanılan ve sahiplerinin merkezi olmayan uygulama hizmetleri için ödeme yapmalarını sağlayan Energy Web Token’dır (EWT). merkez platforma entegre edilmiştir.

Energy Web Chain, paylaşılan altyapı, teşvik planları ve izlenebilir günlükler gibi birden çok kripto para biriminde ortak olan özelliklerin uygulanmasıyla oluşturulmuştur. Aslında, EW Chain, tüm altyapıyı yeniden inşa etmek yerine enerji sektörünü etkileyen işlevlere odaklanmak için Ethereum’dan kendi blok zinciri kodunu türetiyor.

Energy Web Token (EWT), enerji sektörü için uygulamaların geliştirilmesini destekleyecektir. Bu amaç için tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir sanal sistem olarak bilinen Energy Web Chain, EWT tokenlerini depolar. EWT token’ı, bu platformda yapılan işlemler için geçerli bir kripto para birimi olarak bilinir.

Energy Web Chain, Haziran 2019’da başlatıldı. Energy Web Foundation, projenin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluştur. EWT, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmasını sağlayarak enerji endüstrisine çeşitlilik getirmeyi amaçlar. EWT sanal makinesi, ağ operatörleri, yazılım geliştiriciler ve satıcılar dahil olmak üzere enerji sektörünün tüm sektörlerinden bileşenlerden yararlanma potansiyeline sahiptir.

Rocky Mountain Institute (RMI), enerji sektöründe araştırma ve geliştirmede liderdir. Bir enerji lideri olarak RMI, sektörde çığır açan birçok projede yer almıştır. RMI, Energy Web Channel’ı oluşturarak enerji oyuncularını desteklemek istiyor. Bu nedenle, endüstrinin her unsuru bu yeni merkezi olmayan platformdan yararlanabilir.

Kullanıcılar burada merkezi olmayan çözümler geliştirebilir. Bu sayede enerji sektörü blockchain fırsatlarından faydalanabilir. Blockchain teknolojisi, diğer birçok alanda olduğu gibi enerji sektöründe de kullanıcılara mükemmel hizmetler sunma potansiyeline sahiptir.

Grid Singularity (GS) adlı bir kuruluş, Rocky Mountain Institute tarafından yürütülen projeye blok zinciri uzmanlığına katkıda bulundu. Bir blockchain geliştiricisi olarak GSy’nin Web Enerji Zinciri’nin yaratılmasının arkasındaki kilit faktör olduğunu söyleyebiliriz. GSy, ünlü uzmanlar, ünlü Ethereum (ETH) blok zinciri geliştiricileri, deneyimli enerji yöneticileri ve enerji düzenleyicileri ile bir araya geldi. Sonuç olarak, Energy Web Token (EWT) başarıyla başlatıldı.

Energy Web Chain’i oluştururken, RMI ve GSy’nin kurucuları, enerji sektöründeki çeşitli uygulamalar için çok amaçlı bir blok zinciri çözümü başlatmayı amaçladılar. Energy Web Token’ın (EWT) en önemli özelliklerinden biri, şirketlere tamamen özelleştirilmiş merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturma yeteneği vermesidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Soccer Games (NFSG)| Futbol Menajerliği P2E Oyun Tanıtımı

Ethereum (ETH) gibi blok zincirler bu çeşitliliği sağlarken, Energy Web Chain özellikle enerji sektörü için tasarlanmıştır. Anlaşılacağı üzere Energy Web Token projesine büyük bir ekosistem katılıyor. Bu ekosistemin enerji sektörüne çeşitli şekillerde hizmet etmesi beklenmektedir.

Kurumsal kullanım için oluşturulmuş Energy web serisi. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, ölçeklenebilirliği ve son teknoloji veri güvenliğini destekleyen bir çerçeveye neden ihtiyaç duyulduğunu daha iyi anlıyoruz. Energy Web Token, kullanıcıları bu ihtiyacı karşılayabilecek bir yapı ile karşılamaktadır.

EWT’nin kurucu ekibi ayrıca yakın zamanda Energy Web Merkezi Olmayan İşletim Sistemi (EW-DOS) adı verilen teknolojik bir çözüm başlattı. Bu yazılım, kullanıcıların elektrik sistemlerini çevrimiçi olarak kontrol etmelerini ve yönetmelerini sağlar.

Energy Web Token (EWT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Rocky Mountain Institute
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEnergy Web Chain
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 30,062,138
  • Piyasa Değeri: ₺ 2,485,193,786
  • En Düşük Fiyat: ₺ 39.02
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 395.79
  • Proje Amacı: Energy Web Token (EWT), enerji endüstrisi için uygulama geliştirmeyi desteklemek ve daha da geliştirmek için tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir sanal makine olan Energy Web Chain’in arkasında çalışan token’dır.

Energy Web Token (EWT) Geleceği

Kullanıcılar, platformunda oluşturulan enerji endüstrisine özel ürün ve hizmetler seti nedeniyle Energy Web’i çekici bulabilir.

Energy Web Chain, blok zincirinde özel uygulamalar başlatmak isteyen sektör oyuncularının da ilgisini çekebilir. platformunda oluşturulmuş bir dizi proje vardır.Birkaç örnek, yenilenebilir enerji aramak ve tedarik etmek için bir pazar topluluğu olan Zero’yu ve bir kimlik yönetimi aracı ve erişimi olan Switchboard’u içerir.

Yatırımcılar, Energy Web’in enerji sektörü piyasasını bozma yeteneğine inanırlarsa, EWT’yi satın alıp portföylerine eklemeyi de deneyebilirler.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Energy Web Token (EWT) Yorum

BlackRock tarafından yapılan açıklamada, enerji web tokenine özel önem verilirken, “Yenilenebilir enerjiye odaklanan Bitcoin madenciliği projelerinin odak noktası olduğu” belirtiliyor.

BlackRock tarafından desteklenen EWT, sıfır karbon hedefli gelecekteki blok zinciri projelerinin bir parçası olabileceğine dair umutları artırdı. Sıfır karbon hedeflerinin özellikle küresel ısınmaya karşı giderek daha önemli hale geldiğini gören EWT token için çok olumlu. Projenin gelecekte yeşil fonların odak noktası olabileceğine inanılıyor.

Energy Web Token (EWT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Energy Web Token (EWT)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu