Polkadot ve Chainlink Rekor Seviyeye Ulaştı

Polkadot ve Chainlink, sırasıyla 16 $ ve 22.5 $ ‘ın üzerinde yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. BTC 34.500 $ ‘a düştü ancak hızla toparlandı.

Geçtiğimiz iki gün içinde 40.000 $ ‘lık fiyat etiketinin üstesinden gelmek için başarısız bir girişimin ardından BTC, bir kez daha güneye, yaklaşık 34.500 $’ lık bir gün içi düşük seviyeye yöneldi. Aynı zamanda, çoğu alternatif madeni para kırmızı renkte iken, Chainlink ve Polkadot, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Bitcoin 34,5 Bin Dolara Düştü Ancak Hızla İyileşiyor

Lider kripto para birimi, onu bir gün içinde 30.000 $ ‘lık fiyat alanına geri döndüren “Kara Pazartesi” tarzı bir çöküşün ardından kayıpları telafi etmeyi başardı. Perşembe günü, sadece üç gün sonra BTC 40.000 $ seviyesine dokundu.

Orada, ayılar kontrolü ele aldı ve onu bir kez daha güneye sürdü. İlerleyen saatlerde, Bitcoin 34.500 $ ‘ın altına kadar bir gün içi düşük seviyeye ulaşmadan önce kademeli olarak değer kaybetmeye başladı, ABD borsalarının önde gelen endeksleri de kırmızı renkteydi.

Bununla birlikte, Bitcoin sıçradı ve yazım sırasında 37.500 $ civarında işlem görüyor.

Polkadot ve Chainlink Rekor Seviyeye Ulaştı 2
BTC/USD. 
Kaynak: TradingView

34.500 $ ‘lık düzeltmeye rağmen ve toparlanmanın ışığında, kripto analiz şirketi Santiment , günlük aktif adreslerin ve işlem hacimlerinin yüksek seviyelerde kaldığını ve dolayısıyla “yükseliş eğilimi yarattığını” fark etti.

Polkadot ve Chainlink Rekor Seviyeye Ulaştı 3
Bitcoin Adres Aktivitesi / Hacmi. 
Kaynak: 
Santiment

Alternatif kripto paraların çoğu, son 24 saatteki geri çekilme de dahil olmak üzere BTC’nin oldukça değişken haftasını taklit etti. Ethereum % 3 düşerek 1.200 $ ‘ın biraz üzerinde işlem görürken XRP % 3 düşüşün ardından 0.28 $’ a düştü.

Bitcoin Cash (-3%), Litecoin (-3%) ve Stellar (-2%) da kırmızı renkte.

Buna karşılık Polkadot, son zamanlardaki etkileyici performansını bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesi ile ikiye katladı. DOT dün 15 dolara yaklaştı, ancak yazım sırasında 16.29 doların üzerindeki en yeni rekoru için bu seviyeyi aştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Piyasa Düşerken Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Ciddi Kayıplar Verdi

DOT şu anda Ripple’ı (XRP) geride bırakan piyasa değerine göre 4. en büyük kripto. CoinGecko’ya göre DOT’un piyasa değeri 14,8 milyar dolar.

Chainlink’in değeri de patlamıştı: Yerel tokeni LINK, sadece bir hafta içinde % 50 artmıştı. 24 saatlik bir ölçekte LINK % 20 kazandı ve 22,5 $ ‘ın üzerinde yeni bir ATH’ye ulaştı.

Orta ve düşük seviyelerden daha fazla kazanç ortaya çıkıyor: IOST (% 50), The Graph (% 30), Curve Dao Token (% 28), Ocean Protocol (% 27), Aave (% 25), Energy Web Token (24 %), Band Protokolü (% 22), Hedera Hashgraph (% 17), Basic Attention Token (% 14) ve daha fazlası.

Bu nedenle, BTC ve diğer büyük hacimli altcoinler tarafından işaretlenen kayıplara rağmen, toplam piyasa değeri, gıpta edilen 1 trilyon $ işaretinin üzerinde kaldı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu