BITCOIN ETF SİNİN KABUL EDİLMESİNİ SAĞLAYACAK 6 SEBEP - BTC MAGAZİN

BITCOIN ETF SİNİN KABUL EDİLMESİNİ SAĞLAYACAK 6 SEBEP

SOLİD X’in başını çektiği ETF rüzgarı tam saha pres yaparak ABD‘li politikacıları yola getirmeye çalışıyor. Peki ETF’nin onay almasını sağlayacak sebepler neler?

  1. ETF kabul görmez ise kripto borsaları ve magrin trade borsaları Asya’ya taşınır. ABD hükümeti de bu sebeple alacağı vergiden olur. Asya ve Avrupa, Bitcoin ile büyümeye devam eder.
  2. Bitcoin ETF onayı geç kalırsa piyasayı daha fazla Asyalı, Avrupalı ve Çinli rakiplerine kaptırır. Zaten magrin trade konusunda BITMEX ve diğerleri, kripto para borsasında da Binance ve diğerleri rekabeti zor olacak derecede büyüdü. Daha fazla geç kalınırsa, dünya üzerindeki parayı ABD topraklarına çekemez ve yönetemez olacağız. Gecikme sonucu ABD piyasası olumsuz etkilenirken, diğer ülkeler bu sektörde bir patlama yaşamaya devam edebilir. İnsanlar ve şirketler kazanç elde ettikçe, o ülkede piyasa yerleşir. Bu durum sermayenin doğduğu toprakları terk etmesine yol açabilir.
  3. Şu anda tüm dünya üzerinde Bitcoin karşılığı dolar olarak fiyatlandırılıyor. Fakat ETF onayı ve regülasyonlar geç kalırsa rakip borsalar çok kısa zamanda Euro, Sterlin, Yuan gibi para birimlerini itibari para birimi olarak seçip, kullanıcıları bu paralar ile işlem yapmaya teşvik edebilir. Hatta şu an Asya ve Avrupalı devletlerin çıkaracağı stabil coinler dünyaya gücü ile ders veren doların yerini alabilir. Devlet destekli blockchain temelli ABD doları karşılığı coin projesine de hız vermek zorundayız.
  4. ABD’nin bel kemiğini oluşturan Start-up ve Ar-Ge yatırımları ICO’lara hala gelmeyen regülasyon ile ABD’nin geleceğini tehdit etme noktasına gelmiştir. Biliyoruz ki bu teknoloji yarışı hiç durmayacak bir bisiklet pedalını çevirmeye benzer. ABD teknolojisi bisiklet pedalını çevirmekte bir an bile yavaş davransa para ekonomisinin dengesi bozulur.Bu yüzden hiç bitmeyecek teknoloji yarışında ABD senatörlerinin desteğinde ICO regülasyonu için adım olabilecek Bitcoin ETF’sinin onaylanması acilen gerekmektedir.
  5. Şu anda ABD; Çin, Avrupa Birliği ve Rusya ile ekonomik savaş içerisinde. Gelecek gösteriyor ki ticaret savaşları kripto para sektörüne doğru kayacak. Günümüzdeki itibari paralar yerlerini büyük oranda itibari coinlere bırakacak. ABD sadece kripto paraları regüle etmekle kalmamalı, aynı zamanda ABD devleti piyasadaki güçlü coinleri satın alarak toplamalı. Bu toplama işlemini rakip şirketleri satın alıp bünyesine katan ticari işletmeler gibi düşünmenizi isterim. ABD büyük kripto paraları el altından kontrol edebilirse piyasayı kontrol edebilme gücü olur.
  6. Dünyadaki yatırımcılar, Bitcoin göndererek yatırım yapmayı sevdi. Dünya üzerindeki bir çok ülke de yatırımcılar 1 BROKER projesi ile Bitcoin göndererek ABD borsalarındaki APPLE, Microsoft gibi hisselere FX yatırımı yaptılar. Eğer Bitcoin’e regülasyon gelmez ise, Bitcoin göndererek gerçek APPLE , Microsoft hisselerini almak isteyen bir çok kişi parasını başka alanlara kaydıracak, ABD üretimi, teknolojisi ve sanayisi büyük bir gelir kapısından olacaktır. Tokenize edilmiş borsa ancak Bitcoin ile hayat bulabilir.
Sonuç:

Eğer SEC komitesi Bitcoin ETF sini kabul etmez ise olacaklar ABD devletine , halkına ve doların gücüne inanan insanlara zarar verecektir. Oluşacak sermaye kaybının sorumlusu devletin hantal ve karar veremeyen yapısının kötü sonucu olacaktır. Bu sebeplerden dolayı SOLID X’in Bitcoin ETF sinin onaylanacağını düşünüyorum. ABD daha fazla geride kalamaz. Muhtemelen ETF onayı 28 Şubat tarihinden önce olacaktır

Bu yazı Kripto Tunç tarafından yazılmıştır. Yazıdaki tüm görüş ve fikirler, Kripto Tunç’a aittir.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu