RippleNet Küresel Müşteri Sayısı 200’ü aştı

Ripple’nin kurumsal blok zinciri ödeme ağı RippleNet’in, ödeme ağı için 13 yeni finans kurumu ile anlaştıktan sonra küresel çapta müşteri sayısı 200’ü aştı.

Yeni anlaşmalı kurumlar:  Euro Exim Bank, SendFriend, JNFX, FTCS, Ahli Bank of Kuwait, Transpaygo, BFC Bahrain, ConnectPay, GMT, WorldCom Finance, Olympia Trust Co, Pontual/USEND ve Rendimento.

Ödemelerde XRP kullanılacak

JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank, müşterileri adına ödemeler gönderirken talep üzerine likidite sağlamak için Ripple’in dijital varlığı olan XRP’den yararlanacak.

XRP’nin kullanılması, finansal kuruluşların fon öncesi hesapların hedef para birimlerindeki sıkıntılarından kaçınmasına yardımcı olacak. Geleneksel bankacılık sistemi ile yapabileceklerinden daha hızlı, daha düşük maliyetle ödeme yapmalarını sağlayacak.

Öte yandan, likidite arayışı içinde olmayan ancak derhal çözüme ilgi duyan CIMB veya Olympia Trust Co. gibi finansal kurumlar , daha hızlı, daha düşük maliyet ve daha şeffaf ödemeler için Ripple‘in teknolojisini ve API’lerini kullanacak .

Euro Exim Bank, Ripple ile işbirliği içinde çalıştığını ve müşterilerinin yararına hem RippleNet’in ödeme çözümlerini, hem xCurrent’ı hem de xRapid’i tasarlamak, test etmek ve uygulamak için meslektaşlarını seçtiğini söyledi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2018’de RippleNet’e katılan yaklaşık 100 finansal kuruluşun, geçen yıldan itibaren canlı ödemeler gönderen müşterilerde yüzde 350 oranında artış gösterdiğini söyledi. Ripple şu anda haftada iki ila üç yeni müşteri imzalıyor.

RippleNet, Ripple’ın dağıtılmış blok zinciri teknolojisi ile işlem yapan bankalar ağından oluşan bir varlıktır. Mevcut küresel ödeme sistemindeki eksikliklerin büyük bir kısmını azaltır. Ripple kısa sürede 40’tan fazla ülkeye ve altı kıtaya erişimini genişletti.

RippleNet ödeme çözümlerini kullanan işlemler, döviz brokerlerinin ücretlerine kıyasla yüzde 40-70 oranında tasarruf sağladığını iddia ediyor. Ortalama bir işlem, sınır ötesi ödemeler gönderilirken geçerli olan iki ila üç günlük ortalamaya kıyasla, iki dakikadan biraz fazla sürüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   678 Milyon Ripple (XRP) Transfer Edildi

Ayrıca, blok zinciri üzerindeki RippleNet üyeleri arasındaki sınır ötesi ödemelerin tümünün uçtan uca takip edilmesini sağlıyor. Ripple’ın XRP’si ödemeler için en iyi dijital varlık olarak görülüyor ve sınır ötesi ödemeler için köprü para birimi olarak görev yapıyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu